ile iyileşen ilişkiler çılara ilaç gibi geldi

Giriş Tarihi: 30.7.2016
Rusya ile iyileşen ilişkiler inşaatçılara ilaç gibi geldi

Türkiye ve arasındaki krizin aşılması sonrası iyileşmeye başlayan ilişkiler, turizmciler kadar sektörünü de oldukça sevindirdi. Yeni dönemde müteahhitlerin çalışmalarını artırarak devam edeceği belirtiliyor

'nın Türk sektörü için en önemli pazarlardan biri olduğunun altını çizen Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden normalleşmesini sevinçle karşıladıklarını belirtti. Krizin aşılmasının ardından Türk müteahhitlerin çalışmalarına kaldıkları yerden devam edeceğini ifade eden Altuntaş, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın attığı adım ve sonrasında hükümetimizin ile ilişkilerin düzelmesi konusunda yaptığı çalışmaların, inşaat sektörü açısından çok değerli olduğuna inanıyorum. Türkiye'nin önde gelen ticari ve ekonomik ortaklarından biri konumunda olan Rusya, Türk inşaat sektörü için çok önemli. Ülkede, onlarca Türk müteahhit ve binlerce çalışan var" diye konuştu.

EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
İyileştirme sürecinin turizm sektörüne olduğu kadar, inşaat sektörüne de bugüne kadar olduğu gibi büyük katkı sağlamaya devam edeceğini dile getiren Murat Altuntaş, daha sonra şunları söyledi: "Şu an dönemsel bir durgunluğa giren Türk inşaat sektörünü, ilişkilerin normalleşmeye başlaması oldukça heyecanlandırdı. Önümüzdeki dönemde askıya alınan projelerin tekrar gündeme gelecek olması ve başlayacak yeni işler için Türk inşaatçılar şimdiden hazırlıklara başladı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya ile iyileşen ilişkiler inşaatçılara ilaç gibi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN