Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etimesgut şehitleri ölümsüzleştiriliyor

FETÖ’nün darbe girişiminde tankların önüne yatarak canını ortaya koyan Etimesgut şehitleri unutulmadı. Etimesgut’ta yaşayan Ömer Halisdemir’in ismi bir anadolu lisesinde yaşayacak

Etimesgut şehitleri ölümsüzleştiriliyor
Darbeci FETÖ'nün tanklarla ezip bombalar yağdırdığı gecesinde hayatını kaybeden şehitler için bir anlamlı proje de Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Darbeci- lere karşı en fazla şehidin verildiği ilçelerden olan Etimesgut'un 21 şehidi 21 okulda yaşatılacak. Ayrıca şehitler için söz konusu okullarda "şehit köşesi" oluşturulacak. Kışlalardan çıkan tanklara karşı verdikleri mücadele ile adlarını tarihe yazdıran 21 şehidin adları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önerisi ve Valilik talimatı ile değiştirilmeye başlandı. "Şehitlerimizin anısı kuşaklar boyu yaşatılacak" diyen Milli Eğitim Müdürü Ünsal Çolak, "Milli Eğitim olarak girişiminde şehit olan ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızın demokrasi direnişini ölümsüzleştirme kararı aldık. Askeri kışlaların ağırlıkta bulunduğu ilçemizde kanlı gecede tanklara karşı can siperane mücadele verirken şehit düşen 21 şehidimiz ilçemiz bünyesindeki okullarda yaşatılacak. Böylece ihaneti canları pahasına püskürtüp vatanımızı koruyan şehitlerimizin adlarını, kahramanlık ve fedakarlıklarını gelecek nesillere anlatacağız. Okullarımızın adları hızla değiştirilmeye başlandı" dedi.

ÖĞRENCİLER HAZIRLAYACAK
Şehitler için bununla yetinmeyeceklerini belirten Çolak, tüm okullarda "şehitler köşesi" adlı bir çalışmayı da hayata geçireceklerini söyledi. Çolak, "İsim verdiğimiz her okulda şehide ayrılmış geniş bir köşe de inşa edilecek. Şehidin hayatı, anıları, fotoğraf ve kanlı geceden kalan görüntülerinden oluşacak bir şehit köşesi yapılacak. Her şeyiyle şehidi anlatacak. Bu köşe okulumuzu öğrencileri tarafından müdürlükler koordinasyonunda hayata geçirilecek. Böylece yavrularımız kendilerinin yarınları için canını geda eden demokrasi şehitlerini hem anacak hem anlatacak. Amacımızı gelecek nesillere bu kahraman, tarihi vatan aşkı ve mücadelesini anlatmak, bu sevdayı aşılamak. Ömer Halis'lerin kahraman mücadelesini unutturmamak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgut şehitleri ölümsüzleştiriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN