Silahı iki yıl önce hastaneye getirmiş

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Silahı iki yıl önce hastaneye getirmiş

4 eczacının katil zanlısı Türkmen, ilk duruşmada işlediği cinayetleri soğukkanlılıkla anlattı. Türkmen, cinayet silahını da yaklaşık 2 yıl önce hastaneye getirdiğini söyledi

Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü'ndeki eczanede yaşanan cinayetlerin tutuklu sanığı Enver Türkmen'in yargılandığı davanın ilk duruşması Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. 3,5 yıldır 4 eczacı, İlknur Yüce, Hikmet Türk, Gürsu Ulaşan ve Özler Kiriş ile aynı yerde görev yaptığını belirten sanık Türkmen, eczane bölümünden ilaçların bazen kayıt altına alınmadan kliniklere gönderildiğini, bu durumda ilaç sayısı resmiyette var gözükürken ilaçların depoda olmadığını ve olayın hırsızlık gibi gözüktüğünü aktardı. 4 eczacıyı uyardığını bildiren sanık, ilaçlar eksik çıktığında da kendisinin suçlandığını ileri sürdü.

"YETER SİZDEN ÇEKTİĞİM"
Türkmen, "Olaydan 1 gün önce, perşembe günü beni eczane birim sorumlusuna şikâyet etmişler. Ardından hoca beni aradı ve 'Seni İbni Sina bölümündeki eczaneye alacağım, orada çok yıprandın' dedi. Ardından çalıştığım bölümdeki eczane sorumlumuz Ayhan Hanım'a durumu ilettim. 'Beni buradan alırsanız hırsız damgası yerim' diyerek buradan başka yerde çalışmak istediğimi ilettim" dedi. Türkmen, olay anını ise şöyle anlattı: "Cuma günü işe sabah 9.00'da gittim. Oradaki 8-9 personel benim gittiğime üzüldüler. Daha sonra Ayhan Hanım'ın yanına odasına gittim. Dört eczacı arkadaşla nöbette olan Gürsu hariç toplantı yapacağını ve benim gelmememi, daha sonra gerekirse beni çağıracağını söyledi. Ben de odama gittim. O esnada Gürsu telefonda benim hakkımda biri ile konuşuyordu. Ben ona tepki gösterdim. Ardından Gürsu bana 'Seni işten atacağız, çocuklarını da biliyoruz. Kökünü kazıyacağız' dedi. Ben 'Bunlar anlaşmışlar' dedim. Oradan çıktım ve depodaki silahımı aldım. Silah 2014'ten bu yana hastanedeydi. Silahımı aldıktan sonra eczane sorumlusunun toplantı yaptığı yere gittim. Yeter sizden çektiğim. diyerek üst üste ettim. Kaç el ettiğimi hatırlamıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silahı iki yıl önce hastaneye getirmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN