Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte yeni Aşti’nin yeri

İnşası kesinleşen başkentin yeni terminali, NATO Yolu ve Yolu’nun kesiştiği noktada, eski Mamak çöplüğünün yanında bulunan 100 bin metrekarelik alanda yapılacak

Giriş Tarihi: 22.9.2016
İşte yeni Aşti’nin yeri

Büyükşehir Belediyesi'nce ihale edilen yeni terminali, NATO Yolu ve Yolu'nun kesiştiği noktada (eski Mamak Çöplüğü yanı) bulunan 100 bin metrekarelik alana yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yeni AŞTİ ile birlikte Eskişehir Yolu, Konya Yolu, Samsun Yolu, Anadolu Bulvarı-İstanbul Çevre Yolu ile kesişimi ve Sincan-Ayaş Yolu kesişiminde yapılacak 5 cep terminali hizmet verecek" dedi. Başkan Gökçek,"Yeni otobüs terminalini şehir dışına taşıyoruz. Bunun için de yerimiz hazır. NATO Yolu ve otobanın bulunduğu, eski Mamak Çöplüğü'nün yanındaki 100 bin metrekarelik arsayı, 2 yıl içinde Ankara otobüs terminali yapılması şartıyla, bir konsorsiyuma ihale ettik. Yeni AŞTİ'nin yanı sıra kentin önemli noktalarına cep terminalleri yapılacak. Eskişehir Yolu, Konya Yolu, Samsun Yolu, Anadolu Bulvarı-İstanbul Çevre Yolu ile kesişimi, Sincan- Ayaş Yolu kesişimi olmak üzere 5 cep terminali yapılacak" dedi.

ESKİ AŞTİ ÇARŞIYA DÖNÜŞECEK
İhalesi biten yeni otogarın projesinin hazırlandığını ve bir süre sonra saha çalışmalarına başlanacağını belirten Gökçek, yeni otogarın yolculara "kafeterya, lokanta, bay-bayan kuaför salonu, lostra köşesi, eczane, tıp merkezi, banka ve finans kurumları, otel, havaalanı transfer yazıhaneleri, 153 Mavi Masa birimi" gibi alan ve yapılarla hizmet vereceğini dile getirdi. AŞTİ'nin mevcut yapısının büyük bir çarşıya dönüştürüleceğini de ifade eden Gökçek, " Tarihi Kent Merkezi düzenlemesiyle binaları yıkarak Ankara'ya bir meydan kazandıracağız. Ulus esnafını da şimdiki AŞTİ'ye taşıyacağız. AŞTİ, dönüşümden sonra büyük bir AVM gibi çalışacak ve Ulus esnafına hizmet verecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yeni Aşti’nin yeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN