Taksi durağı geldi yaya geçidi uçtu

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Taksi durağı geldi yaya geçidi uçtu

Dikmen’de bir okul girişine yapılan taksi durağı, velileri isyan ettirdi

Çankaya'nın en büyük okullarından Dikmen Öğretmen Necla Kızılbağ Ortaokulu'nda yüzlerce öğrenci, yaya geçidi olmadığı için her gün kaza tehlikesi atlatıyor. Okula giriş çıkışları engelleyecek şekilde kurulan taksi durağı için kaldırım daraltıldı, öğrenciler için cankurtaran işlevi gören yaya geçidi de kullanılmaz hale geldi. Bir yılda 7 çocuğun okul önünde kaza geçirdiği iddia edilirken veliler duruma isyan etti.

"Eski haline getirilsin"
Veliler ve okulda öğrenim gören 986 öğrenci, sorunun bir an önce çözülmesini isterken, okulun önüne yapılan taksi durağının 100 metre ilerisinde ikinci bir taksi durağı daha bulunuyor. Velilerin ısrarı üzerine taksi durağından kalan mevcut 15 cm kaldırıma yaklaşık 10 cm ek yapıldı ancak bu da yeterli olmadı. Veliler bu nedenle yaya geçidini işlevsiz kılan taksi durağının kaldırılmasını ve kaldırımın da eski haline getirilerek yaya geçidi oluşturulmasını istiyor.

Veliler isyan etti
Çocukları için endişelenen veliler; "Taksi durağının yapıldığı köşede çok fazla kaza oldu. Bir çocuğumuz kaza yüzünden okula gelemedi, sakatlandı. Eskiden yaya geçidini kullanarak okula giden çocuklarımız, kaldırımı işgal eden taksi durağı yüzünden yola çıkıyor. Bizim de çocuğumuza araba çarpabilir" dediler. Çankaya Belediyesi ve Şoförler Odasına şikâyetlerini beyan eden çevre sakinleri yetkililerden herhangi bir yanıt alamadı. Veliler, "Yetkili kurumlara yaptığımız şikâyetler cevapsız kaldı. Çocukların başına gelebilecek bir kazada sorumlu kim olacak?" diye sordular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksi durağı geldi yaya geçidi uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN