Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ye ‘Tuna’ formülü

’nun Caddesi, 7. Cadde ve Bestekâr Sokak’ın trafiğe kapatılması talebini değerlendiren Başkanı Tuna, “Buna referandumla karar veririz” ifadelerini kullandı

Tunalı Hilmi’ye ‘Tuna’ formülü

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran geçtiğimiz günlerde SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamalarda, Tunalı Hilmi, Bahçelievler 7. Cadde ve Bestekâr Sokak'ın trafiğe kapatılarak yayalaştırma çalışması yapılması gerektiğini ifade etmişti. Başkan Gürsel Baran, bu caddelerin trafiğe kapatılmasıyla bölgedeki esnafın önemli bir kazanç sağlayacağını belirtmişti. ATO Başkanı Baran'ın bu fikrine, başkentliler de destek vererek caddelerin trafiğe kapatılması gerektiğini söylemişti.

GEREĞİNİ YAPARIZ
Tunalı Hilmi, Bahçelievler 7. Cadde ve Bestekâr Sokak'ın trafiğe kapatılması ile ilgili son sözü söyleyecek kurum Ankara Büyükşehir Belediyesi… SABAH Ankara'ya caddelerin kapatılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Bu üç caddedeki esnafımız, mahalleli ve vatandaş ortak bir akılda buluşup, karar verirse biz onu yaparız. Esnafın ve vatandaşın yararına olan her işte elimizi taşın altına koyarız. Bu konuda referandum yaparız ve vatandaşın verdiği karara göre gereğini yaparız. Biz asla oyunbozan olmayız. Vatandaşın istediği bir proje için tüm imkânlarımızı da seferber ederiz" dedi.

ÖRNEKLERİ VAR
Ankara'nın yayalaştırma projelerine ihtiyacı olduğunu da belirten Başkan Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Dünyada birçok güzel yayalaştırma projesi örneği bulunuyor. Yayalaştırma ve bisiklet yolu çalışmaları insanların yaşam kalitesini arttıran projelerdir. Bu tür çalışmalarla insanların mutlu olduğu biliniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bizde vatandaşın mutluluğu için ne gerekiyorsa yaparız" şeklinde konuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Belediye Başkanlığı döneminde de vatandaşın fikrine büyük önem gösteriyordu. Başkan Tuna, Sincan'da hayata geçireceği önemli projelerin kararını anket yaparak alıyordu. Başkan Tuna, "Sincan Belediye Başkanı olduğum günlerde kentte hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyorduk. Bu anketle de projelerde ne tür özellikler istediklerini soruyoruz. 'Ben yaptım oldu' mantığı doğru değil. Vatandaş ne derse o olur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunalı Hilmi’ye ‘Tuna’ formülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN