GABRİEL'DEN ÇARPICI AÇIKLAMA

Giriş Tarihi: 14.9.2015 14:44 Güncelleme Tarihi: 9.12.2016 16:47

Almanya Başbakan Yardımcısı Gabriel, yaşanan gelişmelerin, 2015'te Alman hükümetinin açıkladığı gibi 800 bin değil, bir milyon sığınmacının ülkeye kabul edilebileceğini gösterdiğini bildirdi.

\r\nSosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, "Birçok gelişme bizim bu sene Alman hükümetinin açıkladığı gibi 800 bin sığınmacıyı değil bir milyon sığınmacıyı kabul edeceğimizi gösteriyor" dedi. SPD üyelerine yazmış olduğu mektupta Almanya'da ve Avrupa genelinde son zamanda hız kazanan sığınmacı krizine değinen Gabriel, Almanya'nın Avusturya sınırındaki kontrollere tekrar başlamasını savundu. Avusturya sınırında sürekli bir sınır kapatması ve sığınmacıların haklarının ihlali olmadığını bildiren Gabriel, "Almanya'ya sığınmacı olarak başvuran herkes, başvurusu neticelenene kadar Almanya'da kalabilir. Bundan bir sapmamız yok" değerlendirmesinde bulundu. Sınır kontrollerinin artırılmasının "önceden tahmin edilemeyen istisnai bir durumunun" oluşmamasıyla ilgili olduğunu söyleyen Gabriel, bunun Avrupalı partnerlere de bir sinyal olduğunu ve Almanya'nın genel olarak bütün sığınmacıları da kabul edemeyeceğini ifade etti.\r\n

İRADE GÖSTERDİK

\r\nHer şeye rağmen sığınmacıların Almanya'ya kabulü noktasında irade gösterdiklerini savunan Gabriel, "Bir çok gelişme bizim bu sene Alman hükümetinin açıkladığı gibi 800 bin sığınmacıyı değil bir milyon sığınmacıyı kabul edeceğimizi gösteriyor" ifadesini kullandı. Alman Hükümeti, 19 Ağustos'da yıl sonuna kadar 450 bin sığınmacının değil 800 bin sığınmacının kabul edileceğini açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GABRİEL'DEN ÇARPICI AÇIKLAMA
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN