Bir daha bu köye gelme Serap

Genç kızların başörtüsü takmasını sapıklık diye niteleyen NRW Uyum Müsteşarı Serap Güler’e Bartın’daki köyünden büyük tepki var: Bir daha köyümüze ayak basamaz

Giriş Tarihi: 17.4.2018 09:17
Bir daha bu köye gelme Serap
Almanya'da Türk nüfusunun en kalabalık olduğu Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti, 14 yasından küçük çocukların başörtüsü takmasına yasak getirmek istedi. Uyum Müsteşarı Serap Güler, "Genç bir kızı başörtüsüne büründürmek sapıklıktır" açıklaması yaptı. Köylüleri, Güler'e büyük tepki gösterdi.

'KİMSEYLE KONUŞAMAZ'
GÜLER'E, memleketi Bartın'ın Sabankadı köyü muhtarı Ekrem Çelen sert çıktı. Çelen, "Bu açıklamayı siyaseten bir yerlere gelmek için yaptığı belli. Köye nasıl gelecek, kime selam verecek? Kimse ile konuşamaz. Bu yüzden köye de ayak basamaz" sözleriyle, kırgınlığını dile getirdi.

'ASLINI İNKÂR ETME'
SERAP Güler'in akrabası da olan muhtar Ekrem Çelen, "Serap siyasi hedefler uğruna aslını inkar ediyor. Siyasi görüsü ve Türkiye'ye bakısı belli. Ne anne babasının yaşantısı, ne akrabalarının yaşantısı söylediklerini desteklemez. Tüm akrabaları dininde, namazında insanlar. Kendi akrabaları, ailesi ne olacak?" dedi.

'HANGİ AKLA HİZMET?'
SERAP'IN üvey kardeşi Halil Çelen, açıklamayı duyduklarında şoke olduklarını söyledi. Halil Çelen, "Ne demek başörtüsü sapıklık? Babası, annesi, kardeşleri namazında, niyazında insanlar. Köyündeki akrabaları dahil, dini bütün insanlar. Bizim Serap kimin aklına hizmet ediyor? Hemen özür dilesin" dedi.

HANİ ÖZGÜRLÜK YOKTU!
SERAP Güler, Türkiye'ye sık sık gidiyor, İstiklal Caddesi'nde rakısını özgürce içiyor, Bartın'daki köyüne gidip akrabalarına sevgi kelebeği rolü yapıyor. Sonra da "Türkiye'de baskı rejimi var, demokrasi yok" diye iftira atıyor. Almanya'daki Türkiye düşmanı dostları onu, bu yüzden çok seviyor.SENİN ANNENİN DE BAŞI ÖRTÜLÜ DEĞİL Mİ?
Serap Güler'in annesi Sevim de başını örtüyor, 5 vakit namazını kılıyor. Serap ise sırf Alman dostlarına yaranarak ikbal yapmak için Türkiye'ye ve İslam'a saygısızlık ediyor.

SERAP'IN KÖTÜ KARNESİ
- Referandumda sandıktan 'Evet' çıkınca, Türk halkının iradesini hiçe sayıp "Utanç verici" şeklinde açıklama yaptı.
- Müsteşar olur olmaz, DİTİB'in, Türkiye'nin politikalarını Almanya'da temsil eden bir çizgiyi sürdürdüğü şeklinde iftira attı.
- Uyum konseylerinin görevlerini, 'sokak şenlikleri organize edip kahve içmek' olarak niteledi.
- Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğine hazır olmadığını savundu.
- İki ülke ilişkileri gerildiğinde Türkiye'ye gidilmemesi çağrılarında bulundu.BAŞÖRTÜSÜNE SAYGI DUYULMALI
FRANSA Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, başörtülü insanlara saygı duyduğunu belirtti. Macron, başörtülü annelerin çocuklarıyla okul gezilerine ve faaliyetlerine katılmalarına ilişkin, "İnançları gereği başörtü bağlamalarında sakınca yok" diye konuştu.

Akif YAMAN / BARTIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir daha bu köye gelme Serap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN