Kızımın hesabını kim verecek

Almanya’da cinayete kurban giden Susanna’nın babası Sinan Mehmet Öztürk, SABAH’a konuştu. Acılı baba, “Kızımın ölümünde, olayı ağırdan alan polisin ihmali’ var dedi

Giriş Tarihi: 13.6.2018 09:18
Kızımın hesabını kim verecek
ALMANYA'NIN günlerdir konuştuğu cinayete kurban giden 14 yaşındaki Susanna Maria Feldmann'nın babası Sinan Mehmet Öztürk (52), kızının ölümünde polisin ihmalinin bulunduğunu dile getirdi. SABAH'a konuşan Öztürk, "9 yıldır kızımı bana göstermeyen annesi Mainz polisine kayıp olduğunu bildirmiş, ancak yeterli çalışma yapılmadı. Polis ihmali söz konusu. Olay Wiesbaden polisine intikal edince kısa sürede sonuca varıldı" dedi.

BİSİKLETLE GÜNLERCE ARADIM
MAINZ polisinin elini çabuk tutması durumunda kızına çabuk ulaşabileceğini ifade eden acılı baba Öztürk, "Şu anda kızım yaşıyor olabilirdi. 22 Mayıs günü kayıp haberini alınca yıkıldım. Wiesbaden, Mainz ile çevre kentlerinde günde 7 saat bisikletle dolaştım. Kızımın resmini dağıttım, bulana ödül vereceğimi açıkladım. Kızımın hesabını şimdi kim verecek?" diye konuştu.

AİLECE SUÇLULAR
KATİL zanlısı Ali Bashar ile Susanna'yı, Bashar'ın kız kardeşinin tanıştırdığını ifade eden baba Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızımı bu katilin kardeşi tanıştırmış. Ailece kaçtılar ve ben ailece cezalandırılmalarını istiyorum. Kızımı vahşice öldüren Ali Bashar'ın suç dosyası da oldukça kabarıkmış. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını da talep ediyorum."

KATİL YETİSKİN ÇIKTI
YPG'li katil Ali Bashar'ın sanıldığı gibi Kasım 1997 değil, Mart 1997 doğumlu olduğu açıklandı. Belgelerin doğru olması halinde Ali Bashar gençlik ceza yasasına göre değil, yetişkinler ceza yasasına göre yargılanabilecek.

KUZEY IRAK'TA YAKALANDI
ALMANYA'YA mülteci olarak gelen Ali Bashar, Susanna'ya cinsel istismarda bulunduktan sonra boğarak öldürmüş ardından Türkiye üzerinden ailesi ile Kuzey Irak'a kaçmıştı. Katil zanlısı yakalanıp suçunu itiraf ettikten sonra Almanya'ya getirilmiş ve tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.

Kadir İNCE / WIESBADEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızımın hesabını kim verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN