YTB ayrımcılıkla mücadele için burs verecek

YTB, ırkçılık ve İslamofobi mağduru Türklere hukuki danışmanlık sağlayacak hukukçuların yetişmesi için ‘Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu’ verecek

Giriş Tarihi: 13.6.2018 09:56
YTB ayrımcılıkla mücadele için burs verecek
YURTDIŞI Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türk vatandaşlarını, bulundukları ülkelerde maruz kaldıkları ırkçı ve İslamofobik saldırılar karşısında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair bilgilendirecek ve hukuki danışmanlık sağlayacak hukukçuların yetişmesi için 'Hukuk Alanında Uzmanlık Bursu' verecek. YTB'den yapılan açıklamada Avrupa ülkelerinde yasayan 6 milyondan fazla vatandasın sosyal yaşamlarında her geçen gün daha fazla ayrımcılık ve İslam düşmanlığına maruz kaldığı belirtildi.

SON BAŞVURU 31 ARALIK
Türk vatandaşı ve Mavi Kart sahibi olanların yararlanabileceği programa başvurmak için öncelikle orta öğretimin yurtdışında tamamlanmış olması gerekiyor. Ayrıca, adaylarda başvurular için 01.01.1988 ve sonrası doğmuş olma sartı aranacak. Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa ve Hollanda öncelikli olmak üzere Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı ABD, Avustralya, Danimarka, Finlandiya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç'ten hukuk fakültesi mezunu olanların yararlanabileceği burs programına avukatlık stajına başlamış veya baslayacak olanlar başvurabilecek. Ön inceleme, uzman değerlendirmesi ve mülakat seklinde üç asamalı yapılacak değerlendirmelerin ardından uygun görülen adaylara burs verilecek. Son başvuru tarihi 31 Aralık 2018 olan programa ilişkin detaylar ise www.ytb.gov.tr/ hukukbursu adresinde yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YTB ayrımcılıkla mücadele için burs verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN