Avrupalı Türkler için kolları sıvadı

AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, yemin ettikten sonra Avrupalı Türkler için çalışmaya başladı. Sırakaya, TBMM’de Yurtdışı Türkler Komisyonu kuracaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 10.7.2018 10:27
Avrupalı Türkler için kolları sıvadı
ALMANYA'DA yaşarken AK Parti'den İstanbul milletvekili seçilen Zafer Sırakaya, yemin ettikten sonra Avrupalı Türkler için çalışmaya basladı. SABAH'a açıklamada bulunan Sırakaya, seçim öncesi vaatlerinin hepsini hayata geçirmek için mesai harcayacaklarını ifade etti ve "Yurtdışındaki vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Coğrafi olarak ülkemizden uzak kalsalar da, gönül bağlarımızı yakın tutacağız" dedi.

'DAHA DA YAKINLAŞACAĞIZ'
Sırakaya, "Eskiden Türk diasporası denildiğinde vatandaşlarımız sadece işçi olarak anılıyordu. Artık bu durum değişti" dedi. Tüm çalışmaların daha sağlıklı yürümesi için TBMM'de Yurtdışı Türkler Komisyonu yürütülebilmesi için Yurtdışı Vatandaşlar Komisyon Kurulu oluşturacaklarını söyledi. Sırakaya, "Avrupa'da yaşadım ve insanların ihtiyaçlarını iyi biliyorum. Başkonsolosluk bölgelerinde Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Meclisleri de kuracağız. TRT Türk'ün Türk diasporasının kanalı olması yönünde çalışmalar var. Yurtdışından emekli olan vatandaşlarımızın yarı zamanlı çalışabilmesi ile ilgili çalışmaları şimdiden başlattık" dedi.

Cemil ALBAY / FRANKFURT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupalı Türkler için kolları sıvadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN