Avusturya bize ayrımcılık yapıyor

İsmail ve Gizem Turanlı çifti, Sıla Yolu molasında Avusturya’da ıkçılık ve ayrımcılığın çok arttığını, bu sebeple ülkede iş bulamayacaklarını düşündüklerini kaydetti

Giriş Tarihi: 11.7.2018 09:27
Avusturya bize ayrımcılık yapıyor
Viyana'da üniversite öğrenimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmaya baslayan İsmail ve Gizem Turanlı çifti, Hotel Balkan Highway'de verdikleri molada Avusturya'daki ayrımcılıktan şikayetçi oldu. Avrupa'da ırkçılık ve yabancı düşmanlığında tırmanış olduğunu dile getiren Turanlı çifti, "Bu nedenle eğitimimizi tamamladıktan sonra Almanya'da yaşayacağız" dedi.

İŞ BULMAK DA SORUN OLACAK
Sekiz yıldır Viyana'da sosyoloji ve işletme öğrenimi gördüklerini ifade eden çift, "Yüksek lisans yapıyoruz fakat burada bir iş bulacağımızdan endişeliyiz. Avusturya yabancı öğrencilere okul bitiminde is bulmaları konusunda ayırımcılık yapıyor. Almanya bu konuda daha esnek. Bize emek veren ülkede kalarak çalışmayı çok istedik fakat iş bulma konusunda zorlanacağımız kesin" seklinde görüş belirtti.

HASRETE DAYANAMADILAR
Gizem Turanlı, anne ve babasının hasrete dayanamayarak uçak ile yanlarına geldiğini mola sohbetinde ifade ederken, "Babam Tulga ve annem Gamze Uz, uçak ile bizi görmeye geldi. Dönüşü de otomobille beraber yapalım istedik. Yolda bol bol konuşuyor ve Avusturya'da geçirdiğimiz sekiz yılı özetliyoruz. Onlar da Türkiye'deki değişen şeyleri bize özetliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avusturya bize ayrımcılık yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN