Mesut Özil’e profesör desteği

KÖLN Spor Akademisi’nde İletişim ve Medya uzmanı olan profesör Thomas Schierl, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafla ilgili açıklama yapması için baskı altına alınan Mesut Özil’in konuşmak zorunda olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 13.7.2018 10:25
Mesut Özil’e profesör desteği
CUMHURBAŞKANI Erdoğan ile İngiltere'de buluşup fotoğraf çektirmesi sonrası hedef haline getirilen Alman milli futbolcu Mesut Özil'e profesörden destek geldi. Köln Spor Akademisi'nde İletisim ve Medya uzmanı olan profesör Thomas Schierl, DFB Baskanı Grindel'in Mesut Özil için "açıklama yap" çağrısına cevap verdi. Schierl, "Mesut konuşmak zorunda degil" dedi.

Prof. Schierl, "Bir iletişim eksikliği ve birlikte hareket edilmeden alınan kararlar var. DFB Baskanı Grindel, Mesut Özil'i açıklama yapmaya davet ediyor. Burada açıklanacak bir sey yok. Hiçbir sporcu çıkıp da 'ben burada hatalıyım' demez. Kriz iyi yönetilemediği için doğal olarak Alman milli takımı etkilendi. Medya burada gücünü negatif yönde kullandı. Futbolcuyu eleştirebilirsiniz, fakat onu suçlu ilan edemezsiniz" şeklinde konuştu.

MESUT SİYASETÇI DEĞİL
Prof. Schierl, Mesut Özil'in bir futbolcu olduğunu vurguladı ve "Mesut bir bakan veya siyasetçi degil. O milli futbolcu. Mesut daha önce de Erdoğan ile defalarca fotoğraf çektirdi. Bunun simdi gündeme gelmesi düşündürücü. Bu ülkede demokrasi var ise durumu doğal karşılamamız gerekiyor. Ayrıca takımın başarısızlığını tek kişiye bu kadar yüklenmek normal değil. Futbol bir takım oyunudur. Menajer Bierhoff da medyayı yanlış kullanarak, olayları çözmek yerine alevlendirmiştir" diye konuştu.

Çağlayan AKTÜRK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesut Özil’e profesör desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN