O kararı tanımıyoruz

Terör örgütü NSU hakkındaki kararın açıklanmasının ardından başta Münih olmak üzere pek çok kentte protesto yürüyüşü gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 13.7.2018 09:55
O kararı tanımıyoruz
NSU davasında verilen karar, Münih, Berlin, Hamburg,Köln ve Frankfurt'ta binlerci kişinin katılımı ili protesto edildi. Kararı yetersiz bulan, devletin içindeki NSU işbirlikçilerinin ortaya çıkarılmadığını belirten protestocular, "Bu konu bizim için kapanmış değildir" dedi.Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'ndeki karar duruşmasının ardından bina önünde toplanan yaklaşık 4 bin kişi, ellerinde NSU kurbanlarının fotoğraflarını taşıyarak kent merkezine yürüdü.

Göstericiler yürüyüş boyunca ırkçılık karşıtı sloganlar atarken, NSU cinayetlerinin ardından tartışmalı hale gelen iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatının (BfV) kapatılması çağrısında bulundu. Yürüyüşe kurbanların aileleri de katıldı. Berlin'deki protesto yürüyüşüne ise yaklayık bin kişi katıldı.

Hamburg'da da NSU tarafından 27 Haziran 2001'de öldürülen Süleyman Taşköprü adına kurulan 'Süleyman Taşköprü Cinayetini Aydınlatma İnisiyatifi' tarafından düzenlenen yürüyüşle mahkeme kararı protesto edildi. Katılımcılar yine üzerlerinde 'Problemin Adı Irkçılık', 'NSU=Devlet ve Nazi Birliği', 'NSU 3 Kişiden İbaret Değildi' yazılı pankartlar taşıdı.

Bazı Türk derneklerinin de destek verdiği protesto eylemine yaklaşık bin kişi katıldı. Rostock ve Köln kentlerinde de yürüyüş ve gösteriler düzenlendi.
Frankfurt'ta ise cadde adlarına kurbanların isimlerinin yer aldığı çıkartmalar yapıştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O kararı tanımıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN