Helal olsun sana Mesut

Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluştuğu için kendisine karşı linç kampanyası başlatanlara tokat gibi cevap verdi: NE OLURSA OLSUN FOTOĞRAFI ÇEKTİRİRDİM

Giriş Tarihi: 23.7.2018 09:12 Güncelleme Tarihi: 23.7.2018 09:12
Helal olsun sana Mesut
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ziyareti sırasında bu ülkede futbol oynayan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun'u kabul etti. 14 Nisan günü gerçeklesen buluşma sonrası Alman milli futbolcular Mesut ile İlkay'a karsı inanılmaz linç kampanyası basladı. Mesut, buluşmanın üzerinden geçen 69 günde hiç konuşmazken dün ırkçı zihniyete tokat gibi cevap verdi.

FOTOĞRAF SAYGININ İFADESİ
MESUT, twitter hesabından yayınladığı İngilizce basın açıklamasında, "Iki kalbim var, biri Alman biri Türk. Annem her zaman bana geçmişimi, aile geleneklerimizi unutmamamı öğütledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmam siyasi ya da seçimlerle alakalı değildi. Benim için Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmek ailemin ülkesinin en üst düzey yetkilisine saygı göstermektir" dedi.

'SİYASET DEĞİL FUTBOL KONUŞTUK'
KENDİSİNİN siyaset yapmadığını vurgulayan Mesut Özil söyle devam etti: "Son seçimde ya da seçimden önce, ne olursa olsun yine de o fotoğrafı çektirirdim. Erdoğan ile ilk kez 2010'da Almanya- Türkiye maçını Angela Merkel ile beraber izledikten sonra buluşmuştum. Her görüşmede olduğu gibi futbol konuştuk. Kaldı ki sayın Cumhurbaşkanı gençlik yıllarında futbolcuydu."

FATURAYI MESUT'A KESTİLER
MESUT ve İlkay'ın 24 Haziran seçimi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluşması Bild Gazetesi'nin kışkırtması ile iki aydır gündemden düşmüyor. Bild, görüşmeyi "Erdoğan'ın seçim kampanyasını desteklemek için buluştular' diye çarpıttı. Yoğun linç haberlerinden sonra futbolculara sahip çıkması gereken ilk isim olan Alman Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel'den ağır eleştiri geldi.

IRKÇILAR FIRSATI KAÇIRMADI
MESUT açıklaması ile gerekirse Alman Milli Futbol Takımı'nı bırakabileceği mesajı verirken, ırkçı AfD partisi sosyal medya hesaplarından 'Milli takımda artık yer alsın mı almasın mı' diye anket başlattı. Özil'in açıklaması Twitter'da birkaç saat içinde 23 binden fazla kişi tarafından beğenildi.

LNÇ KAMPANYASI
MESUT'A karşı başlatılan linç kampanyasının dozu her gün arttı. Mesut'un dünya kupası kadrosuna alınmaması istendi. İlk açıklamayı yapan Gündoğan'ın aracı saldırıya uğradı. Almanya Dünya Kupası'ndan elenince fatura Mesut Özil'e kesildi. Özil istenmeyen futbolcu ilan edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Helal olsun sana Mesut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN