8 Mart’ın Diğer Yüzü, Kimi Eğlenerek Kimi Çalışarak Kutladı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:16
8 Mart’ın Diğer Yüzü, Kimi Eğlenerek Kimi Çalışarak Kutladı
8 Mart Dünya kadınlar günü ülke genelinde olduğu gibi ’da çeşitli etkinliklerle kutlanırken, her zaman olduğu gibi kimileri bayram yaptı kimileri ise kimilerinin bayram yapabilmesi için hizmet etti. Bazı kadınlar 8 Mart’ın sadece zengin ve ekonomik güçleri yerinde olanları ilgilendirdiğine inanırken, bazı kadınlar ise bu tür günlerin sadece bir sembol olduğunu iddia ettiler.
8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla Aydın il genelinde bir çok program düzenlendi. Programlarda kadınların hakları, kadınların ne kadar özel olduğu konuşuldu bir yandan da gün kadınların günü olunca kadınlara değişik ikramlarda bulunuldu. Ancak bazı programlarda o kadar dikkat çeken detaylar ortaya çıktı ki, kadınların eğlenmesi için düzenlenen günde de yine kadınlar hizmet etmek zorunda kaldı.
8 mart Dünya Kadınlar Günü’nü çalışarak geçirmek zorunda olan milyonlarca bayandan biri olan 23 yaşındaki Nurdan İnlidere, yılın sadece bir günü hatırlanarak kadınların değerli olmasının mümkün olmadığını belirterek, önce zihniyetlerin değişmesi gerektiğine inandığını söyledi. Kendi günü olmasına rağmen bu günü çalışarak ve insanlara hizmet ederek geçirmenin kendisini hiç üzmediğini belirten Nurdan İnlidere, “Bugün 8 Mart Dünya kadınlar günü ama bir kadın olarak benim için hayatta hiçbir değişiklik anlam ifade etmiyor. Her gün olduğu gibi sabah kalktım hazırlanıp işime geldim ve ekmeğimin peşindeyim. Ben şahsen kadının yılın bir günü hatırlanıp geri kalan günlerinde unutulmasına karşıyım. Çalışmaz isem belki 8 mart bir günlük bayram olabilir ama, çalışırsam bana yılın her günü bayram” diye konuştu.
Şehir merkezlerinde kutlamalar yapılırken, köy ve kasabalarda da kadınlar normal günlerinden farksız her gün olduğu gibi gündelik yaşantılarına devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 Mart’ın Diğer Yüzü, Kimi Eğlenerek Kimi Çalışarak Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN