İncirliova’da Çöp Konteynırları Değişiyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İncirliova’da Çöp Konteynırları Değişiyor
İncirliova Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin talimatıyla ilçe merkezindeki eskiyen, çürüyen, kullanıma elverişli olmayan çöp konteynırlarını değiştirmeye başladı.
Bugüne kadar ilçe genelinde 4 yüz adet çöp konteynırı ile 5 yüz adet yarımlık çöp varili dağıtım işlemini gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Kale; “Çöp toplama işleri ile çevre temizliğine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz ay 100 adet yeni çöp konteynırı siparişini vermiştik. Hafta sonunda da siparişlerimizin bir kısmı geldi. Gelen konteynırları şehir merkezinde eskiyen çürüyen, kullanıma elverişli olmayanlarla değiştirmeyi uygun gördük. Bugün de arkadaşlarımız değişim işlerini gerçekleştiriyor” dedi.
BAKIMLARI YAPILARAK TEKRAR KULLANILACAK
“Çevre temizliği olmazsa olmazlarımız arasındadır” diyen Başkan Kale; “Bugüne kadar çöp toplama işlerinin düzenli ve sistemli bir şekilde yapılması için büyük çaba sarf ettik. Bu kapsamda ilçe merkezimizde bulunan altı mahallemiz ile Acarlar ve Köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimize yönelik olarak konteynır ve çöp varili dağıtımlarını gerçekleştirdik. Geçtiğimiz ay içerisinde ilçe merkezinde bazı ana cadde ve sokaklardaki çöp konteynırlarının eskidiği, çürüdüğü ve kullanıma elverişli olmadığını tespit ettik. Bugün de bunları değiştirme işlerini gerçekleştirdik. Topladığımız eski çöp konteynırlarını da belediye şantiyemizde gerekli tamirat ve bakımları yapıldıktan sonra ihtiyaç duyulan noktalara tekrar tahsis ederek vatandaşlarımızın kullanmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.
BAŞKAN KALE’YE TEŞEKKÜR
İncirliova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerince sabah saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki çöp konteynırlarının değiştiğini gören mahalle sakinleri, memnuniyetlerini dile getirerek; Başkan Kale’ye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İncirliova’da Çöp Konteynırları Değişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN