Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazilli’de Minikler Geri Dönüşümün Önemine Dikkat Çekti

Giriş Tarihi: 20.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 00:13
Nazilli’de Minikler Geri Dönüşümün Önemine Dikkat Çekti
Nazilli Zübeyde Hanım Anaokulu öğrenci ve velileri düzenledikleri etkinlik ile geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla atık malzemelerden oluşan kıyafetleri giyerek yürüyüş gerçekleştirdi.
Böyle bir etkinlik düzenleyerek küçük yaştaki öğrencilere geri dönüşümün önemini aşıladıklarını söyleyen Müdür Toprakçı, “Okulumuz da öğrenci ve velilerimize geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme faaliyetleri yapıyoruz. 2014-2015 eğitim öğretim yılında okulumuz da 210 kilo pil toplayarak Belediyemizin düzenlediği pil toplama yarışmasında okulumuz ikinci olmuştur. Ayrıca 500 kilo kapak toplayarak önümüzdeki günlerde iki engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye vermeyi amaçlıyoruz. Bunların yanı sıra okulumuz da cam, kağıt ve atık yağ toplayarak çevreye duyarlı, bilinçli öğrenciler yetiştiriyoruz. Yaptığımız bu yürüyüş ile Nazilli’de geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Öğrencilerimiz broşür dağıtarak sorumluluklarını yerine getirdiler. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen velilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Öte yandan yürüyüş Uzun Çarşı boyunca devam etti ve Belediye Meydanında okulda görev yapan öğretmenlerin yazdığı Çevre Andını öğrenciler büyük coşkuyla okudu. Minik öğrenciler çevredeki vatandaşlar tarafından alkış topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazilli’de Minikler Geri Dönüşümün Önemine Dikkat Çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN