Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alıcık: "Nazilli’nin Kültürel Değerlerine, Tarihine Sahip Çıkıyoruz"

Giriş Tarihi: 22.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Alıcık: Nazilli’nin Kültürel Değerlerine, Tarihine Sahip Çıkıyoruz
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Pınarbaşı Mahallesi’nde Şehit Mehmet Koyuncuoğlu Parkı içerinde bulunan Sinan Dede Türbesi ve çevresi için yeniden projelendirme yapılarak Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon çalışmaları yapılacağı müjdeledi.
Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü temizlik ve çevre bakım çalışmaları sırasında Sinan Dede türbesine gelerek çalışmaları denetleyen Başkan Haluk Alıcık Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Mehmet Yılmaz’a Türbe ve çevresinin yeniden projelendirilerek Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon çalışmaları ile eski ve köhne halinden kurtarılacağı müjdesini verdi. Nazilli Belediyesi Projelendirme servisi tarafından Türbe ve çevresi için Restitüsyon ve Restorasyon projelerinin hazırlıklarının yapıldığını belirten Haluk Alıcık proje çalışması tamamlanır tamamlanmaz yapım çalışmalarının başlanacağını söyledi.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık yaklaşık 350 yıllık tarihi Sinan Dede türbesinin Nazilli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak rutin temizlik, bakımlarının yapıldığını ifade ederek, “Nazilli’mizin çehresini temiz tutmak ve güzelleştirmek için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Sinan Dede Türbesi Nazilli’nin simgesi olmuş önemli noktalardan birisidir. Dolayısı ile de, gerekli temizlik ve bakımı belediyemiz ekiplerince düzenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Nazilli dışından bile ziyaretlerin yapıldığı bu önemli ziyaretgâhımız ve çevresi için yeniden projelendirme yaparak Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon çalışmaları yapacağız. Ramazan ayı içerisinde Nazilli’de bulunan diğer türbe ve yatırlarımızda temizlik, bakım, tadilat ve yenileme çalışmaları yaparak Ramazan Bayramında ve daha sonrasında yapılacak ziyaretlere hazır hale getirmiştik. Daha önce de belirttiğim gibi göreve geldiğimiz ilk günden itibaren öncelik verdiğimiz ve önemsediğimiz ilk projelerimiz Nazilli’mizin kültürel değerlerine tarihine sahip çıkarak geleceğimize de sahip çıkmaktır. Geçmişine sahip çıkmayan geleceğine sahip çıkamaz’ sözünü hiçbir zaman unutmadık’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alıcık: "Nazilli’nin Kültürel Değerlerine, Tarihine Sahip Çıkıyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN