Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Depresyonu da migreni de tedavi edebiliyoruz

22 yıllık tıp doktoru ve Türkiye Homeopati Derneği Başkanı Günnur Başar, alternatif bir tedavi yöntemi olan homeopatinin Türkiye'de bilinir hale gelmesi için uğraşıyor. 200 yıllık geçmişi olan homeopati, Avrupa ve ABD'de yaygın olarak kullanılıyor

Galata Kulesi'nin yan sokağında, yüksek tavanlı, küçücük bir daire... Tüm duvar kütüphane... İngilizce, Almanca cilt cilt homeopati kitapları. Ahşap dolabın üzerinde, küçük şişelerde minik granüller... Her biri farklı hastalıklara karşı geliştirilmiş homeopati ilaçları. Homeopati Derneği Başkanı Günnur Başar'ın hayali, Türkiye'de bir gün tıp fakültelerinde homeopati eğitiminin verilmesi; insanların, ilaçların yan etkilerinden uzak bir hayat sürmesi. Zira homeopati, insanı sadece fiziksel bir varlık olarak değil, bütüncül olarak ele alan bir tedavi yöntemi. Bu yöntemle canlının yaşam gücü harekete geçiriliyor, organizmanın kendi kendine tedavi etmesi sağlanıyor. Movie röp'ü sabah.com.tr'den izleyebilirsiniz.

* Homeopati, çaresi olmayan hastalıkların mucizevi tedavisi değil elbette. Ama çok hafif hastalıklar için çok ağır ilaçlar veriliyor.
İnsanlar bu kez bu ağır ilaçlardan dolayı hastalanıyor.

* Homeopati, doğal, bütüncül ve kişiye özel bir tedavi. Batı tıbbı, organizmaya fiziksel beden olarak bakar. Oysa duygusal, ruhsal parçalarımız da var. Hasta ile bir buçuk, iki saat süren bir görüşme yapılır. Sadece fiziksel şikayetlerine değil, duygusal özelliklerine, uyku, sıcak, soğuk, yiyeceklerle ilişkisine, daha önce nasıl hastalandığına bakılır, ona göre bir tedavi uygulanır.

* Alternatif tedavi yöntemi homeopati sadece Türkiye, İran ve Irak'ta tanınmıyor.

- Nedir homeopati?
-
Doğal, yan etkisiz, holistik yani bütüncül, kişiye özel bir tedavi. Batı tıbbı, organizmaya fiziksel beden olarak bakar. Oysa duygusal, ruhsal parçalarımız var. Hasta ile bir buçuk, iki saat süren bir görüşme yaparız. Sadece fiziksel şikayetlerini değil, duygusal özelliklerini de, uyku, sıcak, soğuk, yiyeceklerle ilişkisini ele alırız. Daha önce nasıl hastalandığına bakarız ve ona göre bir tedavi uygularız. Mesela başımız ağrıyor, ağrı kesici kullanıyoruz. Ağrı kesici sadece ağrıyı hissetmemizi, semptomları engelliyor, tedavi etmiyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Depresyonu da migreni de tedavi edebiliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN