Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kariyer yapmış birçok kişi mutsuz, çünkü ruhları aç

Birçoğumuz günlük hayatın içinde kaygı, korku ve üzüntüye kendimizi hapsetmiş olarak yaşıyoruz. Bu tür hisler, farkındalığımız gelişmedikçe daha çok tutsak ediyor bizi. Gücümüzü tüketiyor. Mutluluğu kendi dışımızda aradıkça bu tutsaklıktan kurtulamıyor ve özgürleşemiyoruz. İnsanın içine bakması, aydınlık ve karanlık taraflarıyla yüzleşmesi hiç kolay değil. Bunu yapabilenler bence hayatta 'iyi' insan olma yolunda bir adım atmış oluyor. Onlardan ikisi, yıllarca dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan IBM'de çalışan Jale Katalan ve Lale Külahlı, bir gün her şeyi bırakıp başka bir gerçekliğin kapısını cesaretle açmaya karar vermişler. Bu kapıdan geçerken önce kendileriyle yüzleşmişler. Egoları onları çok zorlamış! Şifa Çemberi adlı bir danışmanlık merkezi kurmuşlar. Şimdi amaçları, yaşadıkları her tecrübeyi, derin etkiler yaratan bu ruhsal arınmayı ihtiyacı olan herkesle paylaşmak.

- Konvansiyonel bir hayat yaşarken ne oldu da bambaşka bir hayata adım attınız?
- Jale Katalan:
Ben evli, biri 27, diğeri 21 yaşında iki oğlu olan bir kadınım. Çocuklarımı tek başıma büyüttükten sonra çalışma hayatına girdim. Altı sene boyunca IBM'de yönetici asistanlığı yaptım.
- Lale Külahlı: Ben de Boğaziçi Üniversitesi'nde matematik okudum. Sonra IBM'e girdim, 16 buçuk sene satış ve pazarlama bölümünde çalıştım. Jale ile birbirimizi hiç tanımıyorken, bölümlerimiz birbirine bağlandı. Bir yerde kesişti yolumuz. Artık ruhumuz başka bir şey istiyordu. Nefesimizi aça aça duygusal arınmaya başladık. Hayatımızda dönüm noktası oluşturan çalışmaları insanlarla paylaşmak istedik. 16 buçuk yıl çok uzun bir süre. Matematikçiyim. İçimde bir şeyin tamamlandığını hissettim ve Jale'yle birlikte içimizde gelişen farkındalığı, başka bir mecrada, insanlara daha çok aktarmamız gerektiğini düşündük; bu yüzden de işimizi bıraktık.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kariyer yapmış birçok kişi mutsuz, çünkü ruhları aç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN