Türkiye'nin en iyi haber sitesi

geliyor

atv'de pazartesi akşamı saat 20.00'de ilk bölümü yayınlanacak , sezonun iddialı ve çok merak edilen dizilerinden biri. Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor'u buluşturan dizinin setine girdik... 70'lerde geçen Karadayı'da neler var?

Giriş Tarihi: 6.10.2012
Beykoz Kundura Fabrikası'ndaki Karadayı setine, sadece set demek haksızlık olur. Orası tam anlamıyla 1970'lerden fırlamış bir mahalle. Vezneciler Mahallesi... Zaten dizi, 1970'lerde geçiyor. Ekip, üç aydır 4 bin 600 metrekarelik alanı, eski Süleymaniye ve Balat'a çevirmek için uğraşıyor. Sete adım atar atmaz Dost Berber, İsmet Fırın, Terzi Nurhayat'ın dükkanlarının olduğu bir sokak karşılıyor bizi. Ve Kostas Kundura... Zaten hikaye de Kostas Kundura'nın sahibi Nazif Kara'nın ailesinin etrafında dönüyor. Çetin Tekindor'un canlandırdığı Nazif Kara'nın oğlu Mahir, ki kendisini Kenan İmirzalıoğlu canlandırıyor, mahallenin delikanlısı... Aile Karadenizli. Haksızın karşısında duran, haklı için savaşan 'delikanlı' insanlar. Bu yüzden düşmanları da çok. Çetin Tekindor, sette siyah takım elbisesi ve tespihiyle tam bir janti. Zaten mahalledeki lakabı da Nazik Nazif. Ama bir yandan da ağır bir kabadayı. Hani "Merhaba," demeye çekineceğiniz insanlardan... Ben çekiniyorum ama "Merhaba," diyorum. Çok sıcak karşılıyor bizi. İstediğimiz gibi fotoğraf çekmemize izin veriyor ama prensip kararı gereği tek kelime konuşmuyor. "Gücenmiyorsunuz bana değil mi?" diyecek kadar da kibar. Gücenmiyoruz elbette.

İMİRZALIOĞLU MAHALLENİN HAMİSİ
Kenan İmirzalıoğlu'na yeleğin ve bıyığın ne kadar yakıştığını söylememe gerek bile yok sanırım. 'Kabadayı olmak için doğmuş,' desek abartmış olmayız. İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı Mahir karakteri, Nazik Nazif'in oğlu. Küçük yaşta baba-oğul anneleriyle ilgili yaşadıkları acı bir tecrübe sonucu kenetlenirler. Bu acı tecrübeyi birinci bölümde izleyeceksiniz... Baba-oğul yeni bir hayata başladıklarında, Nazik Nazif mahallenin esnafını haraca kesenlerin karşısında durur. Bu gelenek babadan oğula geçer ve Mahir de askerden döndüğünde mahallenin hamisi olur. Senaryonun detaylarını daha fazla vermemeyim. Bol bol flashback'lerle 1940'lı yıllara da dönecek dizide Kenan İmirzalıoğlu'nun hayranları diziyi izledikten sonra ona bir kez daha hayran olacaklar, orası kesin. İmirzalıoğlu'nun, hafif flörtöz bakışlarını bu dizide bol bol göreceğiz. Çetin Tekindor ve Kenan İmirzalıoğlu baba-oğul olarak tam bir uyum içindeler. Hatta mahallede yürüyüşlerinde, salınımlarında bile bir aheng vardı. Bergüzar Korel, Kara Ailesi ile ilgili önemli bir karara imza atan ağır ceza hakimi rolünde. Korel'in canlandırdığı Feride Şadoğlu, mizaç olarak dizinin ilerleyen bölümlerinde kendine âşık olacak Mahir Kara'ya benziyor. Zengin ve köklü bir ailenin kızı olan Feride, Anadolu'nun dört bir yanında görev almış, haksızlıklarla mücadele etmiş. Bu uğurda zaman zaman başı belaya da girmiş. Şimdi İstanbul Adliyesi'nde ağır ceza hakimi... Bergüzar Korel ve Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı karakterler ilginç bir şekilde karşılaşıyor... İkisinin vuslata erip ermeyeceğini izledikçe göreceğiz...

ARKADAŞINA GÖNDER
Karadayı geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN