Bir mini korku zirvesi

Giriş Tarihi: 30.3.2013
Bir yanıyla her türden ürkünçlüklere açık olduğunu çok uzun zamandır bildiğimiz Amerikan taşrası üzerine yeni bir deneme. Öte yandan, hayaletli ev gibi aşınmış bir temanın bir ölçüde yenilenmesi. Ayrıca kimi filmlerde göregeldiğimiz gibi, çocukluk masumiyetinin sorgulanması ve bir küçüğün bizzat korku kaynağı olabilmesi. Film ayrıca bir boogie-man hikayesi. Boogieman (ya da bogey-man veya boogey-man), Anglosakson kültüründe, özellikle çocukları korkutan gerçek veya düşsel bir insan olarak kullanılıyor. Hikaye, vaktiyle gerçeklerden yola çıkan suç ve cinayet romanlarıyla ün yapmış bir yazarın yeniden başarıya kavuşmak için, tüm ailenin asılarak öldürüldüğü bir eve gelmesiyle başlıyor. Bencil ve alkolik yazarımız, üstelik ailesini getirip onları da tehlikeye atmaktan kaçınmıyor; vefalı bir eş ve iki güzel çocuk. Ve evde bulduğu gizemli amatör işi filmler, geçmişteki başka toplu cinayetleri ve aralarındaki garip ilişkiyi gündeme getiriyor.

YENİ BİR SOLUK
Paranormal serisinin yapımcılarından gelen bu film, hayli aşınmış bir türe yeni bir soluk getiriyor. Kullanılan iki evin de iç mekanları ve dış mekanlar çok iyi değerlendirilmiş. Eski 16 mm'lik 'home movie'lerin yansıması, filme sinemayla ilişkili özel bir boyut getiriyor. Kamera, müzik, kurgu düzeyli. Oyuncular da iyi. Ve tüyleri diken diken eden ürkünç bir final, türün korkmaktan zevk alan iflah olmaz meraklılarına beklediklerini veriyor.

LANET (Sinister) ***
Yönetmen: Scott Derrickson Senaryo: S. Derrickon, Robert Cargill Görüntü: Chris Norr Müzik: Christopher Young Oyuncular: Ethan Hawke, Juliet Rylance, Fred Dalton Thompson, James Ransone / Amerikan filmi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir mini korku zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN