Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Instagram'ın popüler İstanbullular'ı

Takipçi sayıları 722.509, 545.007 gibi rakamlarla ifade edilen, çektikleri İstanbul kareleri hafızalarda iz bırakan Instagram ünlüleriyle konuştuk

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Her gün önünden geçtiğimiz bir bina, yolumuzun üzerindeki bir sokak onların ellerinde büyüleyici karelere dönüşüyor. Fotoğraf yükledikleri Instagram sayfaları yüzbinlerce kişi tarafından takip ediliyor. Fotoğraf çekmeyi hayatlarının parçasına haline getiren ve bu sayede sosyal medyada üne kavuşan Instagram ünlülerinin favori semtleri arasında Balat ilk sırada yer alıyor.

Mehmet Kırali @civilking 349 fotoğraf 722.509 takipçi

Fotoğraf çekmek haftasonu ritüelim
"Fotoğraf çekmek haftasonu ritüelimiz" diyen Mehmet Kırali'nin en sevdiği yerler Suriçi bölgesi, Boğaz hattı, Haliç, Marmara ve Karadeniz sahil şeridi. İstanbul'un bu kadar güzel kareler vermesinin nedenini şöyle açıklıyor: "İstanbul iki denizin arasında, iki kıtanın ortasında, içinden deniz geçen, üç imparatorluğa başkentlik yapmış kültürel, mimari ve coğrafi olarak müthiş bir şehir..." Kırali'nin kullandığı uygulamalar Snapseed başta olmak üzere PicFx ve PhotoFx.

Çiler Geçici @audiosoup 4504 fotoğraf 545.007 takipçi


İstanbul fotojenik bir şehir
Beyoğlu Hayal Kahvesi müzik direktörü Çiler Geçici, fotoğrafa olan ilgisi nedeniyle Instagram'ı başından beri aktif olarak kullanıyor. İstanbul'un fotojenik olmasını çok eski ve çok kültürlü bir şehir olmasına bağlıyor. "Boğaz'ın etkisini de unutmamak gerek" diyen Geçici'nin fotoğraf çekmeyi en sevdiği semtler Balat, Ayvansaray, Cibali, Galata, Süleymaniye ve Zeyrek.

Sefa Yamak @sefayamak 537 fotoğraf 407.766 takipçi


Hayata başka gözlerden bakabiliyorum
Özel sektörde çalışan Sefa Yamak, yaklaşık 10 yıldır fotoğraf çekiyor. Bir fotoğrafçı arkadaşının önerisiyle Instagram'la tanışmış ve bu sayede fotoğraflarını daha fazla insanla paylaşma ve hayata başka gözlerden bakabilme şansı yakalamış. En çok Balat, Kadırga, Zeyrek, Rumelifeneri'nde fotoğraf çekmeyi seviyor. Snapseed ve VSCO Cam kullandığı uygulamalar.

Alpay İzer @kiwiboy 1.305 fotoğraf 385.689 takipçi


Uyumadan fotoğraf çekmeye çıkıyorum
Profesyonel DJ ve ses mühendisi olan Alpay İzer, 2010 yılında bir arkadaşının telefonuna Instagram yüklemesi ile fotoğrafa olan ilgisini keşfetmiş. Uyumadan fotoğraf çekmeye çıktığı zamanlar oluyormuş. Sadece Snapseed uygulamasını kullanan İzer'in favorileri, Akpınar, Kısırkaya, Çatalca, Florya, Riva, Ağva ve Ömerli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagram'ın popüler İstanbullular'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN