Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çek fotoyu kap parayı

Giriş Tarihi: 21.6.2014

Instagram hem bir eğlence, hem de sosyal paylaşım alanı. Sosyal medyanın bu en popüler alanı, kimileri için de gelir kapısı. Takipçisi bol biriyseniz Instagram'da para kazanmak çok kolay

Instagram son dönemin en popüler sosyal paylaşım alanı. Kişinin kendi çektiği fotoğrafları paylaştığı Instagram'da her kullanıcının bir tarzı ve takipçisi var... Ünlü olmak her sosyal paylaşım alanında olduğu gibi Instagram'da da otomatik olarak takipçileri beraberinde getiriyor. Takipçisi çok olan diğer bir kesim de profesyonel fotoğrafçılar... Onlar ellerindeki arşivi Insagram'a yükleyerek takipçi kazananıyor. Bir de tüm bunların dışında bir grup var ki, onlar ne ünlü, ne de profesyonel fotoğrafçı... Sıradan, sokaktan, içimizden ama fotoğraf çekmeyi seven insanlar... Ama bu adını sanını hiç bilmediğimiz, sıradan kişileri yabana atmamak gerekiyor, çünkü Instagram'da en az ünlü isimler kadar popülerler... Üstelik bu sosyal paylaşım alanını karlı hale getirmeyi de biliyorlar. Markalarla proje bazında çalışan isimler, paylaştıkları fotoğraf başına para alıyor. Bu rakamlar da kişinin takipçi sayısına, Instagram'daki etkisine, projenin içeriğine göre bin liradan başlıyor, üç bin liraya kadar ulaşıyor. Mesela ahmet.erdem hesabıyla Instagram'da yer alan Ahmet Erdem, 482 bin takipçiyle en çok izlenen isimlerden biri. Bir ajansta müşteri direktörlüğü yapan Erdem, 2011 yılından beri Instagram'da. Erdem, 'Şu anda çalışmakta olduğum ajansta aldığım aylık ücretten çok daha fazlasını instagramdan kazanıyorum,' diyor. Firmalardan en çok lansman, açılış ve tatil gezileri için teklif aldığını söyleyen Erdem, 'Markaların instagram kullanırken düştükleri en büyük sıkıntı bu alanı facebook ve twitter ile aynı kefeye koymaları. O yüzden markalar için hesap yönetimi ve danışmanlık son zamanlar sıkça ilgilendiğim konular arasında' diyor. Devrim Ateş'se ünlü olmadığı halde Instagram'da çok takipçisi olanlardan... Aslında resim öğretmeni olan Ateş'in hesap ismi revolutionship. Ateş, mecrayı karlı hale getirenlerden... 550 bin takipçisi olan Ateş, üç yıldır Instagram'da, kendini ilk dönem kullanıcılarından olarak tanımlıyor. Marka etkileşimi konusunda firmalarla çalışan Ateş, birçok projenin içinde yer almış ve para kazanmış. Serkan Demirci'nin hesap ismi sserkan34 ve 94 bin takipçiye sahip. 12 yıl muhasebe işi yaptıktan sonra fotoğraf stüdyosu açan Demirci, iki yıldır Instagram'da. Fotoğrafçılık yapmasına rağmen, takipçilerinin, kendi portfolyosunda görmek istedikleri fotoğrafların dışında bir anlaşmaya sıcak bakmadığını belirtiyor.

YURTDIŞINDAN DAVET ALDIM
Ümit Savaş'sa mühendis. umitko isimli hesabın sahibi olan ve 13 bin takipçisi olan Savaş, üç buçuk yıldır Instagram'da. Markalara ait birçok yarışmada birinci olan ve hediyeler kazanan Savaş, Instagram tarafından İstanbul'un local lensi seçilmiş. Bu nedenle, uygulamanın hesabında fotoğrafları paylaşılmış. Mayıs ayında @igersbari ve @ igerpuglia hesapları tarafından İtalya'daki Puglia bölgesinin tanıtımı amacıyla düzenlenen #tellmeaboutpuglia turuna davet edilen Savaş, bu bir haftalık organizasyon boyunca bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezme şansına sahip olmuş. Sezgi Olgaç bir caz vokali. sezgiolgac hesabının sahibi olan Olgaç, üç buçuk senedir Instagram'da. Takipçilerinden biri çektiği fotoğrafları beğenince özel bir fotoğraf çekimi yaparak para kazanmış, markalarla zaman zaman çalışan Olgaç'ın, keyif aldığı bir uğraştan para kazanmak hoşuna gidiyor. Instagram sayesinde farklı bir sosyal çevresi olduğunu söyleyen Olgaç, 'Uzun zamandır birbirimizi takip ettiğimiz yabancı arkadaşlarımdan İstanbul'u ziyaret edenlerle tanıştım' diyor. Olgaç ayrıca, dünya çapındaki igers network'üne bağlı Igersistanbul grubunun yöneticilerinden biri. Taner Güngör'ün 52 bin takipçisi var. Bilişim sektöründe çalışan Güngör'ün hesap ismi tanergungor ve Instagram'ın ilk kullanıcılarından. 'Instagram sayesinde tahmin edebileceğimin ötesinde bir toplulukla tanıştım' diyen Güngör, İtalya'nın Puglia bölgesinde bulunan Bari kentinin tanıtımı için davet edilmiş ve dört gün boyunca Bari'de bulunan topluluk tarafından ağırlanmış. Milano kentinde düzenlenen özel bir Andy Warhol sergisi için Milano'ya davet edilmesi de cabası...Instagram'ın önerilen kullanıcıları arasında bulunduğu için, fotoğrafları herkesin görebileceği Instagram hesabı tarafından paylaşılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çek fotoyu kap parayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN