Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Binlerce kişi aynı masada buluşacak

Giriş Tarihi: 28.6.2014
İstanbul'daki belediyeler Ramazan'a hazır. Bağcılar Belediyesi 22 mahallede klimalı ve wifi'li çadırlar kuruluyor. 'Askıda İftar' ile hayırsever işadamlarının katkısıyla ihtiyaç sahiplerini lokantalarda ağırlıyor. Akşam sohbet, konser ve çocuk eğlenceleri var.

ON BİNLER BAŞAKŞEHİR'DE BULUŞACAK
Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir ve Sular Vadisi olmak üzere iki bölgede sokak iftarları düzenliyor. Yardıma muhtaç hanelere iftariyelik sıcak yemek servisleri ve sahur kumanyaları dağıtılacak. Camilerde Ramazan sohbetleri, standlarda Ramazan coşkusu var.

BEYKOZ'DA ÇAT KAPI İFTAR
Beykoz Belediyesi 45 mahallede ve her çarşamba bir ilçe meydanında vatandaşları buluşturuyor, 10 bin kişiye erzak paketleri ulaştırıyor. Bayram öncesinde yetim çocuklar giysi yardımıyla sevindirilecek. Başkan ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasına çat kapı konuk olacak.

ESENLER'DE İLGİNÇ TEMALI İFTARLAR
Esenler Belediyesi çocuk ve gençlik iftarından mahalle iftarlarına, dünya iftarından yetimler iftarına kadar birbirinden ilginç iftar konsepti sunuyor. "Alo İftar" hattını (440 11 26) arayanlara ekipler sıcak yemek ulaştırıyor. Üç çorba çeşmesi de hizmette.

EYÜP SULTAN'DA RAMAZAN
Eyüp Belediyesi tarihi Cülus Yolu'nda, belediyenin önündeki eski Osmanlı evlerinde, Feshane'de ve tüm mahallelerde iftar etkinlikleri düzenliyor. Cami revaklarının altında serin bir şekilde ibadet etmek mümkün.

GÜNGÖREN'DE RAMAZAN DOLU DOLU
Sokak iftarlarını ilk başlatan Güngören Belediyesi, 60 bin kişiyi yine sokaklarda ağırlıyor. Yetim ve öksüz çocuklara Boğaz'da iftar ve kıyafet yardımı, camilerde demirhindi şerbeti dağıtımı ve kültürel etkinlikler var.

KÜÇÜKÇEKMECE SOKAK İFTARINDA
Küçükçekmece Belediyesi 100 bin kişiyi 20 mahalledeki sokak iftarında ağırlayacak. 4800 aileye de kuru gıdaerzak yardımında bulunacak.

SANCAKTEPE'DE YARDIM VAKTİ
Sancaktepe Belediyesi, 19 mahallede sokak iftarı ve etkinlikler düzenliyor. Bayramlık elbise dağıtılıyor.

OSMANLI 'SAHUR MECLİSİ' ÜSKÜDAR'DA
Üsküdar Belediyesi bu yıl Osmanlı saray geleneği olan 'Sahur Meclisi'ni yeniden canlandıracak. Üsküdar'ın dört bir yanında iftar ve sahur sofraları kurulacak, ilahi ve ezgiler yankılanacak.

MAHALLELİYE İMZALI İFTAR DAVETİYESİ
Mahalleliyi iftara başkanının imzalı davetiyesiyle çağıran Zeytinburnu Belediyesi özel termoslu tencerelerle sıcak yemek sunacak, farklı camilerde limonata dağıtılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce kişi aynı masada buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN