Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollywood yıldızları iş kadınlığına soyundu

Gwyneth Paltrow, Jessica Alba, Reese Witherspoon ve Blake Lively... Hollywood yıldızları bugün beyazperdedeki performansları ile değil, başarıya koşan moda ve yaşam stili markalarıyla birbirlerine rakip

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Hollywood yıldızları iş kadınlığına soyundu
Kırmızı halı geçişlerini, moda dergilerinin kapaklarını süsleyen fotoğraflarını, paparazzilerin objektifine takılan sokak stillerini unutun. Evet; Gwyneth Paltrow'un kariyerinin başından itibaren onu bir stil ikonu haline getiren şık kıyafet seçimlerine aşinayız. Jessica Alba'nın rahat ve renkli stilini, Reese Witherspoon'un asla terk etmediği zarif Güneyli kız tarzını ve tabii ki yeni anne Blake Lively'nin Gossip Girl dizisindeki karakterinin uzantısı seksi hallerini de biliyoruz; takip ediyoruz. Şimdi onların stiline, yaşam alışkanlıklarına, hatta sadece moda konusunda değil ev dekorasyonunda dahi yaptıkları seçimlere sizin de ulaşmanız mümkün. Çünkü bugün Hollywood'un bu başarılı kadın oyuncuları, artık birer iş kadını olarak karşımıza çıkıyorlar.

KÜRK MANTOLU GWYNETH

Yıldızların önce yaşam stili ardından modaya uzanan girişimleri yıllar öncesine dayanıyor aslında. Bu alanda Gwyneth Paltrow'un öncü olduğunu inkar etmek mümkün değil. Tam mekan belirtmek gerekirse; 2008 yılında, o dönemde Coldplay grubunun solisti eşi Chris Martin ile yaşadığı Londra'daki evinin mutfağında başlıyor her şey. Goop adını verdiği internet sitesinde Oscarlı oyuncu önce sevdiği yemek tariflerini, çıktığı seyahatleri, beğendiği mağazaları bir mektup şeklinde hayranlarıyla paylaşıyor. Bugün ise goop, sadece internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz bir siteden daha ötesi. Dönem dönem açılan geçici mağazalarıyla markalaşma yolunda ilerliyor. Öyle ki Paltrow önümüzdeki sene oyunculuğa ara verip markasına yönelmek istediğini açıklıyor röportajlarında. Gelecek sene için kıyafet tasarımlarının yanı sıra organik bir cilt bakım serisi üretmek için kollarını sıvamış durumda. Gwyneth Paltrow'u The Royal Tenenbaums filminde Fendi marka kürk mantosu içinde unutmak mümkün değil; oysa o bugün bir film yıldızı olmayı değil; iki çocuklu bir iş kadını rolüne soyunmayı tercih edenlerden. Ama bu yolculukta sıkı rakipleri var. İlki kendisinden çok farklı bir konuda, annelik ve bebek bakımı üzerine yoğunlaşan girişimi ile bir zamanlar 'yaşayan en seksi kadın' ilan edilen Jessica Alba. 34 yaşındaki genç anne, bu kez güzelliğiyle ya da oyunculuğuyla değil, milyar dolarlık kazanç elde ettiği Honest Company adlı websitesi ile dergilere kapak oluyor. Honest Company, Alba'nın anne olduktan sonra kurduğu, ilk başta tamamen bebek sağlığı ve bakımına yönelik güvenilir ürünler satışa sunan bir marka. Şimdi bebek kıyafetleri de satıyor ve bebek modasını belirleyen bol kazançlı dev bir şirkete dönüşüyor.

GÜNEY ZARAFETİ

Hikayenin diğer yakasında Güneyli stilinden ödün vermeyen başarılı bir oyuncu ve prodüktör var. Reese Witherspoon'dan bahsediyoruz. Yarattığı markanın adı Draper James. Büyükannesi Dorothea Draper ile büyükbabası William James Witherspoon'un isimlerinden oluşan markada, oyuncunun doğup büyüdüğü Nashville, Tennessee stiline dair her şeyi bulmak mümkün. Manolya küpelerden desenli elbiselere, renkli alışveriş çantalarından jean pantolonlara Güney zarafetini simgeleyen tüm ürünler, Witherspoon'un yarattığı marka tarafından tasarlanıp online satışa sunuluyor. Hayatı boyunca beyaz eldivenleri ile sadece Cadillac kullanan büyükannesi Dorothea Draper'ın şık stili, ev dekorasyonuna dair ürünlerle tamamlanıyor sitede. Üstelik sonbaharda Draper James, sanal dünyadan çıkıp Nashville'de bir mağaza açmaya da hazırlanıyor. Benzer bir girişimci ruha biraz seksapel ve bolca tüketim çılgınlığı katan ise Blake Lively oluyor şüphesiz. Gossip Girl dizisini hatırlarsınız. Bir fenomene dönüşen Sex and the City kızlarının gençlik modelleri olarak karşımıza çıkan onlarca şık, modern, çılgın Gossip Girl karakterleri, şimdi Blake Lively'nin kurduğu Preserve markasında hayat buluyorlar. Özellikle genç tasarımcılara sırtını dayayan Preserve'de, sadece Lively'nin genç ve seksi stiline dair değil tüm hayran olduğunuz oyuncuların tarzına da sahip olabileceğiniz seçenekler sunuluyor. Yaz koleksiyonunda dikkat çeken yerlere uzanan elbiseler Angelina Jolie'den ilhamla 'Jolie elbise' adıyla satışa sunuluyor örneğin. Geçen aralık ayında oyuncu eşi Ryan Reynolds ile bir kız çocuğu sahibi olan Blake Lively kimi rakipleri gibi yeni annelik içgüdüleri ile bebek modasına da yön veriyor üstelik. Kendi tasarımını yaptığı kadın, erkek ve çocuk kıyafetlerini perakende sitesinde satmaya devam ediyor ve 27 yaşındaki oyuncu girişimci ruhuyla belki de gözünü Victoria Beckham'ın imparatorluğuna dikiyor. Özgün stilleriyle hayranı olduğumuz bu isimlerin kariyer yollarını modaya çevirmeleri ise bir rastlantı değil şüphesiz. Ne de olsa modaya dair her şey, bu yeni dönemde herkese kazandırmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollywood yıldızları iş kadınlığına soyundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN