Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlişkiye inanırım değil aşka

Atv dizisi Kara Ekmek'in Hale'si Başak Daşman: Ben aşka inanırım, ilişkiye değil. İki insan arasında temele oturan aşk olmalı ve bir ilişkim var yuvarlanıp gidiyoruz diye bakmamalısın. Ne yazık ki evlilik, çoğu zaman böyle görülüyor çiftler arasında

İlişkiye inanırım değil aşka
Atv ekranlarında yayınlanan Kara Ekmek'in Hale'si Başak Daşman, dizinin hırslı, gözü kara kadını... Dizinin ilk sezonunda daha ılımlı olan karakter yeni sezonda daha hırslı birine dönüşüyor. Ancak oyuncu, sempatik görüntüsünün yanı sıra canlandırdığı kötü ve hırslı kadın karakterlerine çok yakıştırılıyor. Şimdilerde dizinin yanı sıra Özel Kadınlar Listesi adlı tiyatro oyunuyla da izleyiciyle buluşuyor ve yeni yazdığı öykü kitabını çıkarmaya hazırlanıyor. Biz de bu yoğunluğunun arasında oyuncuyla bir araya geldik ve diziden yola çıkarak kadın erkek ilişkileri üzerine konuştuk.

- Dizi ikinci sezona da yine çok heyecanlı başladı. Hale karakterinin gittikçe daha hırslı birine dönüşmesi sizin için nasıl bir deneyim oldu?
- Oynadığı karaktere dışarıdan bakar insan. Hem yanında oturuyormuş gibi hem de uzaktan. Oynayabilmek için sevmeniz gerekir ama korkutucu yanlarını da çok iyi görürsünüz. Bence Hale benim arkadaşım olmalıydı. Onu bu tuhaf hırstan ve kendini içine sıkı sıkıya kapattığı duvarlardan kurtarabilirdim diye düşünüyorum ya da kendime fazla bir güç atfediyorum. Sonuçta, hayat kısa. Mutlu olmaya ve sevmeye çalışmak lazım.

- Hale annesinin yönlendirmesinin etkisinde çok kalıyor. Sizin annenizle ilişkiniz nasıl?
- Anneme sorsanız benim ve kardeşlerimin hiç sözünü dinlemediğimizi söyler. (gülüyor) Öyle değil elbette. Herkes bence, bir şekilde, fark etmese bile annesinden onay almaya çalışır hayatı boyunca. Neyse ki iyi kalpli, dedikodudan, başkalarının hayatlarından uzak ve ailesine düşkün bir annem var da kötücül yönlendirmelerle karşılaşmadım. Bizi doğru ve ahlaklı olan şeye sevk etmeye çalışır her zaman.

- Çocuğunu kaybettiği için yılarca kendisini ve eşini suçladı. Siz yaşadıklarını bir kadın olarak nasıl değerlendirirsiniz?
- Değerlendirmek bile istemeyeceğim bir konu. İnsanın akıl sağlığını koruması çok zor olsa gerek gerçekten. Ölmek ve nefes almaya devam etmek gibi sanki. Kimsenin çocuğu kendisinden önce ölmemeli ve evlat acısı çeken insanlara nasıl davrandığımıza dikkat etmeliyiz.

- Eşiyle arasında birçok olay yaşandı. Bu kadar yaşanandan sonra evlilik kurtulur mu?
- Evliliğin ne olduğunu düşündüğünüze bağlı. Ben aşka inanırım. İlişkiye değil. Elbette, ilişki dediğinde, aşkın getirisi ama temele oturan aşk olmalı ve sen, bir ilişkim var yuvarlanıp gidiyoruz diye bakmamalısın. Evlilik, çoğu zaman böyle görülüyor çiftler arasında ne yazık ki. Ve böyle görülürse kurtulabilir elbette Hale'nin evliliği. Ama aşk ise söz konusu olan, aşk bu kadar yaradan sağ çıkamaz. Bir kadın, kendisine böylesine aşağılayıcı ve nefret dolu gözlerle bakan bir adamı sevmeye devam etse de affedemez bence.

ARKADAŞINA GÖNDER
İlişkiye inanırım değil aşka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN