Çikolatayı sabah makarnayı kahvaltıda yemek lazım

Beslenme alışkanlıklarımızda yapacağımız bazı değişikliklerle daha sağlıklı olmamız mümkün. Bright Side adlı internet sitesine göre neyi ne zaman yediğimizin önemi büyük

Giriş Tarihi: 29.10.2016
Çikolatayı sabah makarnayı kahvaltıda yemek lazım

BİTTER ÇİKOLATA
-Kahvaltıda: Sabah uyanınca birkaç parça bitter çikolata yemek bedeninizin yaşlanmaktan koruyan ve kalbinize iyi gelen antioksidanları almanızı sağlar.
-Ara öğünde: Günde 25 gramdan daha çok bitter çikolata tüketmek bedeninizin fazla yağ depolamasına neden olur.

DOMATES
-Kahvaltıda: Domatesteki organik asitler sindirim sürecini kolaylaştırır, mide ve pankreas fonksiyonlarını düzenler.
- Akşam yemeğinde: Domatesin içinde bol miktarda bulunan oksalik asit su-tuz metabolizması üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla akşam yemeğinde domates yemek vücudunuzun şişmesine sebep olur.

ET
-Öğlen yemeğinde: Et önemli bir demir kaynağı. Hücrelerin ve organların yaşam kaynağı olan oksijenin taşınmasını sağlayan demir sayesinde yorgunluk azalır ve hastalıklara direnç artar.
-Akşam yemeğinde: Etin sindirilmesi beş saat sürer. Yatmadan önce yenmesi sindirim sistemini olumsuz etkiler, uyku kalitesini düşürür.

MUZ
-Öğlen yemeğinde: Muz bol miktarda lif içerir. Bu sebeple sindirime iyi gelir, mide yanmasını önler.
- Akşam yemeğinde: Akşam muz yemek sindirim sistemini yorar. Balgam üretilmesine sebep olur.

KURUYEMİŞ
-Öğlen yemeğinde: Bir avuç çiğ kuruyemiş Omega 3 sağlar. Bu da kan damarlarını sağlıklı hale getirir, kan basıncını düzenler ve ciğer fonksiyonları üzerinde olumlu etki eder.
-Akşam yemeğinde: Kuruyemişlerin yağ içeriği yüksektir dolayısıyla akşam saatlerinde tüketmek kilo almanıza sebep olabilir.

ELMA
-Kahvaltıda: Elmanın kabuğunda bulunan pektin bağırsakların çalışmasını kolaylaştırır, toksinlerin atılmasını sağlar.
-Akşam yemeğinde: Elma mide asidini yükseltir ve rahatsızlık hissi yaratır. Pektinin hazmı zordur, akşam tüketildiğinde uyku bozukluklarına sebep olur.

PORTAKAL
-Ara öğünde: Portakal sindirim sistemine iyi gelir, bedenin toksinlerden arınmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır.
- Kahvaltıda: Uyandıktan kısa bir süre sonra, mideniz boşken portakal yemek gastrit gibi mide rahatsızlıklarına davetiye çıkartır, alerjik reaksiyonlar gösterme olasılığını artırır.

PEYNİR
-Kahvaltıda: Az miktarda tüketildiğinde peynir kilo alımını ve şişkinliği önler.
-Akşam yemeğinde: Peynirin hazmı güçtür. Akşam yemeğinde tüketmek sindirimi zorlaştırır.

PİRİNÇ
-Öğlen yemeğinde: Yüksek karbonhidrat içeriği sebebiyle pirinç size gün boyu enerji verir.
-Akşam yemeğinde: Kalorili bir yiyecek olan pirinç özellikle akşam yendiğinde kilo almanıza sebep olur.

ŞEKER
-Kahvaltıda: Sabah saatlerinde tüketildiğinde şekerli gıdalardan kaynaklanan kalorilerin yakılması daha kolaydır.
- Akşam yemeğinde: Şeker sindirim yolunu olumsuz etkiler, uyku bozukluklarına sebep olur. Fazla şeker tüketimi kilo aldırır.

KABAK
-Akşam yemeğinde: Kabak iyi bir lif kaynağıdır. Bağırsak yolunu temizler ve kalorili gıdalar tükettiğiniz bir günün akşamında midenizi rahatlatır. -Kahvaltıda: Sabahları beden susuz kalmış olarak uykudan uyanır. Kabağın su attırıcı özelliği bedenin susuzluğunun artmasına neden olur.

MAKARNA
-Kahvaltıda ya da öğlen yemeğinde: Durum buğdayı içeren makarna yüksek miktarda lif içerir. Bu da bedeni toksinlerden arındırır. Makarnanın diyabet riskini de azaltır.
- Akşam yemeğinde: Etle servis edilen makarna yüksek kalorili bir yemek. Oysa akşam yemeğinde besin değeri yüksek fakat kalorisi düşük yemekler öneriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çikolatayı sabah makarnayı kahvaltıda yemek lazım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN