Haber hattı

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Yaşar Üniversitesi matematiği sevdirdi
Yaşar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği eğitim hamleleriyle Ege'de matematik olimpiyatlarının merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Türkiye'de ilk kez 'olimpiyat problemleri çözme teknikleri' dersini müfredatına alan Yaşar Üniversitesi, Ege'de matematik olimpiyatlarına öğretmen yetiştiren tek üniversitesi olarak da hizmet veriyor. Dünya genelinde Amerikan Matematik Yarışma Sınavları'nı yapmakla yetkili tek uygulama merkezi seçilen üniversite matematikteki iddiasını ortaya koyuyor.

Kadın girişimciler için seçim zamanı

İzmir'deki oda ve borsalara üye kadın girişimcilerin daha etkin hale gelmesi için kurulan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu'nun başkan ve başkan vekili bugün belirleniyor. Daha önce bazı icra komitesi üyelerinin şehir dışında olması nedeniyle ertelenen seçimler bugün yapılacak. İzmir Ticaret Borsası'nda saat 14.00'de toplanacak 15 kişilik icra komitesi, kadınları 2 yıl yönetecek başkanı seçecek. Seçimlerde İzmir Ticaret Odası'ndan Betül Elmasoğlu ile Ege Bölgesi Sanayi Odası'ndan Seza Yorulmaz'ın aday olması beklenirken, İTB'den icra komitesine giren Aynur Tartan'ın aday olabileceği belirtildi.

'İş güvenliği yeni yasayla sağlanmaz'
İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, 17 Aralık'ta yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nda işyeri hekimliğinin adeta ablukaya alındığını, bu yüzden de yeni kanuna rağmen iş güvenliğinin sağlıklı yürümesinin beklenemeyeceğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in yanıtlaması için soru önergesi veren CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, işyeri hekimlerinin son çıkan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile zor duruma sokulduğunu kaydetti. Güven, işverene keyfi uygulama getirecek durumu sordu.

İnce: Güzelbahçe hastanesiz olmaz
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye mülkiyetinde olan yaklaşık 16 bin metrekare alanda 35 bin metrekarelik inşaat yapmaya uygun sağlık tesis alanını, ancak tam teşekküllü hastane yapılması şartıyla verebileceklerini söyledi. Başkan İnce, Sağlık Bakanlığı'nın Güzelbahçe Siteler Mahallesi'ndeki 16 bin metrekarelik alana göğüs, onkoloji veya rehabilitasyon hastanesi yapma girişimiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. İnce, "Belediye mülkiyetindeki sağlık tesis alanına 2000'lerden beri tam teşekküllü bir hastane için mücadele ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN