Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'de en soğuk gece dün yaşandı

Adnan Menderes Havalimanı'nda sıcaklık -8.2 derece olarak ölçüldü

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Karlı havanın tüm yurdu etkisi altına aldığı Perşembe gecesi Ege Bölgesi tarihinin en soğuk gecelerinden birini yaşadı. İzmir'in en soğuk bölgesi Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı oldu. Adnan Menderes Havalimanı'nda sıcaklık - 8.2 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji İzmir 2. Bölge Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, İzmir kent merkezinde en soğuk Ocak ayı 2004 yılında yaşandı. O yıl en düşük sıcaklık -4 derece olurken, dün gece kent merkezinde en düşük sıcaklık -2.2 derece olarak ölçüldü. Özellikle Bornova'nın Evka-4 gibi yüksek semtlerinde ise ise sıcaklık değerlerinin -3/-4 derece arasında olduğu belirtildi. Gaziemir Adnan Menderes Havalimanı'nda ise en düşük sıcaklık 2004 yılında -7.7 olarak ölçülürken, Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece ise -8.2 derece ölçülerek rekor kırıldı. Kemalpaşa'da dün gece en düşük sıcaklık -7.9 derece olarak ölçüldü.

GÖRDES -8.4'Ü GÖRDÜ

Ege Bölgesi'nin geçirdiği en soğuk Ocak ayı 1973 yılında yaşandı. 1973'te Manisa'da -8.2 derece sıcaklık ölçülürken, dün sıcaklık -5.6 derece olarak belirlendi. Dün en soğuk ilçe ise -8.4 derece ile Gördes oldu. Denizli de, 1973 yılında en soğuk Ocak ayını yaşadı. 1973 yılının Ocak ayında en düşük sıcaklık -9.5 derece olurken, dün gece ise -5.6 görüldü. Acıpayam'da dereceler -11.3'ü gösterdi.

BALIKESİR BUZ KESTİ

Balıkesir ise tarihinin en soğuk Ocak ayını 1972 yılında -12.4 derece ileyaşadı. Dünkü verilere göre ise sıcaklık -9.3 olarak ölçüldü. En soğuk ilçe ise Dursunbey İlçesi oldu. Dursunbey'de sıcaklık -11.4 olarak ölçüldü. Meteoroloji verilerine göre İzmir bugünden itibaren ılık ve yağışlı bir hava kütlesinin etkisi altına girecek. Lodos fırtınası bölge genelinde etkili olurken yağış pazar gününe kadar devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de en soğuk gece dün yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN