Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adı, medeniyetin beşiğinden

Narlıdere'de muhteşem manzarasıyla dikkat çeken Smyrna Park'ın en önemli gücü jeotermal enerji oldu, adını da İzmir'den aldı

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Smyrna Park ... Sol tarafında Çeşme Yarımadası, sağ tarafında İzmir Körfezi'nin muhteşem manzarası ... İzmir'in Narlıdere ilçesinin yeni yıldızı. Modern bir dünyada yaşamanın ayrıcalığının yanı sıra milyonlarca yıl yaşında termal suyun kullanıldığı özel bir proje. İzmir'in ilk ve tek benzersiz lüks projesi Smyrna Park ismini, medeniyetlerin beşiği olan İzmir'den aldı. Ancak modern mimari çizgileri, fark yaratan tasarımlarıyla büyük yankı uyandıran Smyrna Park, gayrimenkul sektörünün de en çok konuşulan projesi haline geldi. Smyrna Park'ta bütün evler akıllı hazırlandı. Depreme dayanıklı radye sistemi ve deprem perdeleri kullanıldı. Uzaktan kumanda ile eve giriş sistemi kuruldu. 5 artı 1 müzik sistemi, eve girer girmez insan üzerindeki elektriği alan faraday kafesi sistemi yapıldı. Ama bu özel projenin bu özel ayrıcalıklarının yanında en önemli gücü jeotermal enerji oldu.

ÇEVRE DOSTU YAŞAM
Tarihten günümüze pek çok medeniyete evsahipliği yapan Narlıdere, şimdilerde ise prestijli konut alanlarının gözdesi. Smyrna Park'ta bu projelerin en öne çıkanı. 120 konutlu bu özel projenin tüm evleri, sosyal tesisleri hatta yarı açık havuzu jeotermal enerji ile ısıtılıyor. Modern bir dünyayı kurarken çevreyi ve geleceği de kurgulayan Smyrna Park, İzmir'in en şanslı projelerinden biri. Narlıdere'nin en önemli değerlerinden jeotermal enerjiden yararlanan Smyrna Park, yaşayanlara lüks yaşamın yanı sıra çevre dostu bir yaşam sundu. Smyrna Park'ta tüm evlerin ısınma ve sıcak su ihtiyacı jeotermal enerji ile sağlandı. Suyun doğal sıcaklığı ısı kaynağı olarak kullanıldığından, çevreyi koruduğu gibi bu enerjinin daha uygun fiyatlı olmasının tasarrufunu da beraberinde getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adı, medeniyetin beşiğinden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN