Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıldızlı belediye binası

Bayraklı Belediye binasının temeli 2 Mart'ta Kılıçdaroğlu tarafından atılıyor. Kılıçdaroğlu, ayrıca Gaziemir Yeni Fuar Alanı'nın, Uzundere Rekreasyon Alanı'nın da temelini atacak, Bozyaka Pazaryeri'ni ve KARBEM'i açacak

Bayraklı Belediyesi Kamu İhale Kurumu'na yapılan itirazlar nedeniyle geciken Belediye Binası'nın temelini 2 Mart Cumartesi günü atıyor. Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yapılan itirazları Kamu İhale Kurumu'nun (KİK) reddettiğini, yüklenici Eryapı İnşaat San. Tic. AŞ - Çeltaş İnşaat Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile sözleşme imzaladıklarını belirtti, "Birkaç gün içinde yapacağımız yer tesliminin ardından, binanın temelini 2 Mart'ta kentimize gelecek olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu atacak" diye konuştu. Hizmet binasının kaba inşaatının önümüzdeki yerel seçimlere kadar tamamlanacağını belirten Başkan Karabağ, şu bilgileri verdi: "Yaklaşık 12 bin metrekare kapalı alana sahip yeni binamız eski nikah salonunun olduğu yere yapılacak. 4 kat yer altında, 8 katı yer üstünde olacak. Maliyeti 17 milyon lira. 13 milyon lirasını İller Bankası, geri kalanını ise İzmir Büyükşehir Belediyesi karşılayacak" dedi.

YENİ FUAR ALANI
Kılıçdaroğlu, aynı gün Büyükşehir Belediyesi'nin temel kazılarına başladığı Gaziemir'deki Yeni Fuar Alanı'nın da temelini atacak. Yaklaşık 8 aydır KİK tarafından bekletilen proje ihalesi, geçtiğimiz aylarda tamamlanmış, çalışmalar da başlatılmıştı. 300 milyon liraya mal olacak yeni fuar alanı; sergi holleri, seminer salonları, otopark ve sosyal donatı alanlarıyla uluslararası standartta olacak. Kılıçdaroğlu, daha sonra Karabağlar'da Belediye'nin yaptırdığı Uzundere Rekreasyon Alanı'nın temel atma törenine katılacak, Bozyaka Pazaryeri ve KARBEM'i açacak, akşama da Ankara'ya dönecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı belediye binası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN