Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durak: AYKOME ile birlikte çalışmalıyız

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçe gündemindeki kazı tartışmalarına ilişkin olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi ile işbirliğine ihtiyaçları olduğunu belirtti

Karşıyaka'da ilçe belediyesinin yaptığı yol düzenlemelerinin hemen ardından altyapı kuruluşlarının yaptığı kazılar yüzünden başlayan sıkıntı vatandaşlar kadar Belediye Başkanı Cevat Durak'ı da bezdirdi. AYKOME'ye serzenişte bulunan açıklamalarına cevaben, İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan arandığını ve henüz yatırımcı kuruluşlara izin verilmediği, sadece taleplerin alındığı yönünde bilgilendirildiğini belirten Durak, "Biz de talepleri plana işleyince bir de baktık ki Karşıyaka'nın her yeri kazılıyor. Tam seçim süreci. Aziz Başkan 'Seçim sürecini etkilemez, ben Cevat Başkan ile konuşurum' demiş. Ama seçim sürecini etkiler, 'etkilemez' demeyelim . Kazılar her zaman olduğu gibi hep başımızı ağrıttı. Vatandaş bize kızıyor. 'İşiniz gücünüz yok, hep yol yapıyorsunuz' diyor. 'Ya çocuğuna verdin, ya şunu zengin ettin' diyor. Yine de sağ olsun vatandaş arkamızda duruyor da biz daha yeni bitirdiğimiz bir yolun kazılmasına taraf değiliz. TEDAŞ, İzmirgaz, İZSU, Superonline gibi kuruluşlar geliyor. Herkes kazıyor. Biz diyoruz ki, her yıl 250-300 sokağa girip iyileştirme yapıyoruz, gelin bizi takip edin. AYKOME'nin kuruluş amacı o; koordinasyonun sağlanması" dedi.

ONARILMADAN DURUYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fazıl Ölçer'in iyi niyetli olduğunu ve iyi şeyler olmasını istediğini kaydeden Başkan Durak, "Ama biz orada (AYKOME'de) bir oya sahibiz. İstediğimiz kadar şerh koysak da yine bilinen şeyler yapılıyor. Kimisi kaçak çalışıyor, izin alınmasa da çalışıyor. Bu kadar geniş çapta bir kazı olayına girmeyelim. Örneğin, Alaybey'den başlayıp Bostanlı'ya kadar TEDAŞ'a bir kazı programı koydur. Orayı kazacağım diyorsun, kazıldıktan sonra onarılması mümkün olmuyor, eskisi gibi olmuyor. Üç haftaya yakındır belediye binasının kapısının dibinde yer altı otoparkına giden sokağın bir tarafı kazılmış, tamir edilmeden duruyor. Diğer tarafı zaten araç parkı. Bir araba geçmeye kalkınca olmuyor. Sıkıntı var, kim çözecek bunu? Problemimiz bu" diye konuştu.

KİMSEYLE KAVGA ETMEM"
Bazı
şeyleri zaman kaybetmeden çözmek amacında olduğunu vurgulayan Durak, "Tepkimiz ondan. Kimseyle kavga edecek değilim. Hele ki yapılacak yatırımı kesme şansımız var mı? Bunu hemen yanlış anlatıyorlar, 'Başkan yatırımı istemedi' diyorlar. Vatandaş tedirgin olmasın. Bunu bir disiplin içinde, düzgün yapalım. . Bu çalışmalar 2-3 sene sürer. İzni ne zaman aldınız diyoruz, 3 sene önce aldıklarını söylüyorlar. Biz diyoruz ki; bunu yapmayın. Biz size sokak numaraları verelim, peşimizden gelin. Hangi sokaklarda çalışma yapılacaksa oraya girin, biz de arkanızdan girelim. Bu sokaklar da biraz eskisin öyle girin. Şimdi olması yanlış. Bazı şeylerin mutlaka yapılması lazım ama o disiplini de yakalamalıyız. İşte AYKOME bunun için var. Eğer bunları oturtabilirsek olur. O konuda sıkıntı çekiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durak: AYKOME ile birlikte çalışmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN