'Herkesin gözü koltuğumda'

Giriş Tarihi: 28.2.2013

Karşıyaka Belediye Başkanı Durak, CHP örgütünün arkasında durmak yerine başkanlığa göz diktiklerini söyledi, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu da bu durumdan sıkıntılı" dedi

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, partisiyle yaşadığı sıkıntılar konusunda içini Egeli Sabah'a döktü. Parti içinde bazı kişilerin hiç durmadan laf ürettiklerini belirten Başkan Durak, bu durumdan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Mazbatasını alıp koltuğa oturur oturmaz yeni bir seçim sürecinin başlatıldığını kaydeden Durak, "Aday, aday, aday... Koltuğunuza bir sürü aday var. Bir insan bir görevi doğru yapıyorsa arkasında dur. Yapamıyorsa zaten bırakır. Ne yazık ki bizim partide çok seslilik biraz fazla dışa vurularak yapıldığı için, hep birlikte sıkıntı yaşıyoruz. Genel Başkanımız da bu konudan sıkıntılı" diye konuştu.

YASAL HAKKIMIZ

Geçtiğimiz yıl kendilerinin sorumluluk alanındaki bazı cadde ve sokakların Büyükşehir'in sorumluluk alanına geçmesi, daha sonra 25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı yüzünden Büyükşehir Belediyesi ile davalık olan Başkan Durak, Başkan Aziz Kocaoğlu ile yaşadıkları sorunun iletişim eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Kocaoğlu'nun ağabeyleri olduğunu belirten Durak, şunları söyledi: "Ama zamansızlıktan, biraz da hizmet alanı büyüyünce görüşmelerimiz az oluyor. Neticede Büyükşehir Belediye Başkanımız. Bize vereceği görevi her zaman seve seve yapmaya hazırız. 25 binlik planlarda tersanenin taşınması yok. Ki biz orayı günü birlik tesis, yeşil alan, akvaryum yapmak istiyoruz. Marinayı nikah salonu ile vapur iskelesinin arasında getiriyor, oradaki trafiği çözmek mümkün olmaz. İtiraz ettik, cevap alamayınca ne yapacaksınız, mahkemeye gidiyorsunuz. Geri adım atamayız. Karşıyakalının haklarını sonuna kadar savunmak zorundayız. Belki tekrar bir araya gelip bunları çözebiliriz. Tepki gösterecek bir şey de yok. Yasal hakkımı kullanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Herkesin gözü koltuğumda'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN