Organ bulunsaydı, Yasin yaşayacaktı

Giriş Tarihi: 28.2.2013

Yaşamak için tek umudu kalp nakli olan Yasin, verici bulunamayınca 15 aydır verdiği yaşam savaşını kaybetti. Baba Candan, "Organ bağışında duyarlı olalım ki başka Yasinler ölmesin" dedi

Egeli Sabah, yeni yılın ilk gününde İzmir'in Beydağ ilçesinde yaşayan Muzaffer ve Atiye Candan çiftinin çocukları Yasin'in çığlığını manşetten duyurdu. "Yaşamak istiyorum" diye haykıran küçük Yasin, 15 aydır yattığı hastanede nakil umuduyla sürdürdü yaşam savaşını. Ancak olmadı. Hastanede oğlunun başından bir an olsun ayrılmayan baba Muzaffer Candan, biricik evladının ölümüyle perişan oldu.

NAKİLSİZ ÇARE YOK
"Yasin gitti ama başka Yasinler ölmesin" diyen baba Candan, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Oğlum 3.5 aylıkken kalbinden rahatsızlandı. İlaç tedavilerine çare olmadı. Daha 3 yaşındayken anjiyo oldu. Tam sağlığına kavuştu diyorduk ki Ekim 2011'de geçirdiği soğuk algınlığı yüzünden tekrar yatağa düştü. Ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'ne yatırdık. 8 kez yoğun bakıma kaldırıldı. 'Nakilsiz çaresi yok' dendi. Bağış gelecek umuduyla tam 15 ay bekledik. Evimiz hastaneye 190 kilometre uzaklıkta olduğu için eşim ve diğer 2 çocuğum buraya gelemedi. Her gün telefonla konuşsalar da Yasin'in hastaneden çıkacağı günü iple çekiyorlardı. Yasin de sağlığına kavuşup annesine sarılmayı hayal ediyordu. Ancak olmadı. Tek arzum, herkes organ bağışı için duyarlı olsun. Ben geride kalan eşim ve çocuklarım için bağrıma taş basıyorum ama başka aileler perişan olmasın."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organ bulunsaydı, Yasin yaşayacaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN