Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bir dönem daha adayım'

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, belediye başkanlarının en fazla iki dönemi kapsayan 10 yıldan fazla görevde kalmaması gerektiğini belirterek, "Son kez aday olacağım. Hayalim de buydu" dedi

Göreve geldiği günden beri geçen süreçte söz verdiği işlerin yüzde 90'ınını bitirdiğini belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, yapamadığı işlerin de kendisinden kaynaklanmadığını söyledi. Öncelikle ilçeye kent kimliği kazandırmak için çalıştıklarını anlatan Şenol, "24 saat yaşayan bir kent yaratmaya çalışıyoruz. İzmir'in en büyük rekreasyon alanı burada, 650 dönüm. Ama malesef 4 yıldır savaş vermeme rağmen yapamıyorum. Büyük bölümü Milli Emlak'ın. Tahsis istedik, vermediler. Parasıyla istedik kiralık olarak, yine vermediler. Bu sadece Gaziemir değil İzmir'in nefes alıp geleceği bir alan. Ticaret yapılacak bir yer değil. İmar yasağı var. Orada spor, gezi alanları oluşturacağız. Ne tahsisini alabiliyorum, ne paramla alabiliyorum. Sarnıç ormanları ve göletimiz var. Aynı şekilde Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile defalarca görüştüğümüz halde onu da alamıyoruz. Normal vatandaşa ormanı kiralayabiliyorlar, ben devletim bana vermiyorlar. Gaziemir zaten İzmir'in yaşanabilir kenti. Eğer ormanları da yaşayan hale getirebilirsek o zaman Avrupa kenti olacak" dedi.

HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR
Seçimlere kadar olan bir yıllık sürecin uzun bir zaman olduğunu, bu süreçte çok şeyin değişebileceğini kaydeden Şenol, "Bir dönem daha adayım. Ondan sonra Allah bir daha nasip kısmet etmez inşallah. İki dönem normal. Sadece belediye başkanlığı için değil, bunu müdürlük olarak da başkan yardımcılığı olarak da düşünün, iki dönemden sonra değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Adamı 5 yıl daha tutarsan heyecanı kayboluyor, hiçbir şey üretmiyor. Belediye başkanı için de aynı bence. 10 yıldan fazla yapmamalı. Son kez adayım. Benim idealim buydu" dedi..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bir dönem daha adayım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN