Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 'ergenlik psikoloji' semineri

Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Nafi Güral Eğitim Vakfı ve Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershaneleri'nin birlikte düzenlediği seminerde Ergenlik Psikolojisi, Ergenlere iletişim, Ergenlerde dikkat geliştirme konuları ele alındı.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 09:55
Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershaneleri sadece kendi öğrencilerine değil sosyal sorumluluk programı çerçevesinde veli ve öğretmen seminerleri düzenliyor. Daha önceden de eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu, Cihat Şener gibi isimleri 'ya getirerek öğrenci ve veliler ile buluşturan Boğaziçi bu kez de Dr. Figen Şen Kösem'i Kütahya'ya getirdi.

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Nafi Güral Eğitim Vakfı ve Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershanelerinin ortaklaşa düzenlediği seminerde Ergen Psikolojisi, Ergenlere iletişim, Ergenlerde dikkat geliştirme konuları Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem tarafından aktarıldı.

Kösem, seminerinde ergenlik çağı psikolojisi ve hastalıkları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlükleri ve okul başarısızlığı, çocuk ve ergenlerde depresyon gibi konuları ele alarak katılımcılara bilgiler katardı. Seminerin sonunda öğrenci velilerinden gelen soruları yanıtlayan Dr. Kösem özellikle SBS sınavına girecek öğrencilere ve öğrenci velilerine ne yapmaları ve çocuklarına nasıl yaklaşmaları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Sabah öğrenci velileri öğleden sonrada öğrencilere yönelik olarak iki bölümde verilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Nafi Güral Eğitim Vakfı Müdürü Mehmet Düver, Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershaneleri kurucu müdürü Mustafa Aktaş, dershane yetkilileri ve öğrenci velileri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya'da 'ergenlik psikoloji' semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN