Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkunt, yeni modelle Egede hedef büyüttü

Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Erkunt Armağan: "Ege çiftçisine özel tasarım yapıyoruz. Bu modelle, bölgedeki pazar payımızı yüzde 15'e çıkarma hedefindeyiz"

Giriş Tarihi: 27.3.2013
TARIMI BİLİNÇLİ YAPIYORLAR
Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeynep Erkunt Armağan, bu yıl, Ege Bölgesi'ndeki pazar paylarını yüzde 10,7'den yüzde 15'e çıkararak, 1062 traktör satmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye'nin yerli tasarım ilk traktörünü üreten Erkunt'un, Ege Bölgesi'nde 13 bayi, 31 satış noktası ve 14 yetkili servisle hizmet verdiğini kaydeden Armağan, "Egeli çiftçi ne istediğini biliyor. Tarımı bilinçli yapıyor" dedi. 2005 yılında yurt genelinde yüzde 3'lük payla pazar yedincisi olduklarını hatırlatan Zeynep Erkunt Armağan, "Bugün yüzde 9.09'luk pazar payıyla üçüncü sırada yer almanın gururunu yaşıyoruz. Ege'de, 3 tedarikçiyle çalışmaya başlamıştık. 2012 yılında Ege Bölgesi'nde 21 tedarikçiyle çalışır duruma geldik. Ege'deki pazar payımızı da yüzde 10,7 seviyesine yükselttik" diye konuştu. Armağan, 2012 yılında Ege Bölgesi'nde 774 adet traktör sattıklarını ve bu rakamın Erkunt'un toplam satışının yüzde 18'ini oluşturduğunu da vurguladı.

TAM ZAMANLI EGE MESAİSİ
8 ilde, 16 bayi ve 62 servis ile Ege Bölgesindeki bayi ve servis yapılanmasını tamamladıklarını söyleyen Armağan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Motor gücü bazında bulunduğumuz segmentte yüzde 18,30 pazar payını yakaladık ve Ege'de pazar ikincisi olduk. Ülke çapındaki toplam satışımızı 6 bine, Ege'deki satışımızı da 1062'ye yükseltme amacındayız. Ayrıca Ege için yepyeni bir model hazırlıyoruz. Ege Bölgesi Türkiye'nin en önemli tarım bölgesi. Dolayısıyla, çok önemli. Öncelikle burada tarımın her türlüsü yapıldığı için Ege çiftçisinin ihtiyacı doğrultusunda traktör tasarladığımız zaman zaten Türkiye'nin tamamına hitap etmiş oluyoruz. Bu avantajı doğru kullanabilmek için Bölge Müdürümüz tam zamanlı Ege'de çalışıyor. Her an çiftçilerleyiz, seslerini dinliyor, ihtiyaçlarını anlamaya çalışıyoruz. Eksikliklerimizi giderecek tasarım çalışmalarını yönlendiriyor, ürünümüzün doğru yerde, amaca uygun kullanılmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla, hep Ege'de var olmaya devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkunt, yeni modelle Egede hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN