İyilik polisleri

Düşlerini polislik süsleyen down sendromlu çocukların hayali gerçekleşiyor. Onlar dünyanın ilk iyilik polisleri olacak. Üniformalarını giydiler, Gediz Üniversitesi'nde eğitim aldılar. Mezuniyette de polis şapkalarını coşkuyla fırlattılar

Giriş Tarihi: 29.3.2013
İzmir'de down sendromlular için örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atılıyor. Valilik öncülüğünde, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Ulusal Down Sendromu Derneği ve üniversiteler, polis olmak isteyen özel çocuklar için el ele verdi, İyilik Akademisi oluşturuldu. Konak Belediyesi de destekledi. Burada dünyanın ilk iyilik polisleri yetiştirilecek, polislik hayalleri gerçeğe dönüşecek down sendromlular Emniyet'in gülen yüzü ve iyilik melekleri olacak. Bu amaçla 40 çocuk ve genç üniforma giydi, ilk eğitimi Gediz Üniversitesi'nde aldı. Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay onlara polisin görevlerini ve sorumluluklarını anlattı, hukukun neden gerekli olduğuna dikkat çekti. Hepsi de dersi dikkatle dinledi, Prof. Dr. Atalay'a merak ettiklerini sordu. Eğitimin sonunda sertifikaları verildi. Mezuniyet geleneği bozulmadı, bu kez polis şapkaları fırlatıldı, büyük mutluluk ve coşku yaşandı.

EN KAPSAMLI ÇALIŞMA

Ulusal Down Sendromu Derneği Başkanı Sami Altunel, daha önce ülkemizde bu kapsamda bir eğitim çalışması gerçekleştirilmediğine dikkat çekti. Katkılarından dolayı Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik'e ve Hukuk Fakültesi'ne teşekkür eden Altunel, "Türkiye'de yaklaşık 100 bin down sendromlu var. Amacımız onların toplumla kaynaşmalarını sağlamak. İyilik polisleri projemizle bunun bir adımını atıyoruz, devamı gelecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyilik polisleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN