Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Ticaret Odası'nda seçim yarışı sürüyor

Giriş Tarihi: 20.4.2013
'Üye odaklı çalışacağız'
İzmir Ticaret Odası'nda Mayıs ayında yapılacak seçimlere iddialı hazırlanan Ortak Akıl Grubu Takım Kaptanı Salih Özçifçi, ilk hedeflerinin İzmir Ticaret Odası'nı asıl işini yapar hale getirmek olduğunu söyledi. "Üye odaklı" çalışmalara odaklanıp, bu konuda bilgi ve teknoloji ağını da kullanarak odayı üyeye tam yararlı olacağını kaydeden Özçifçi, "Üye dostu yönetim, temel prensiplerimizin başında geliyor. Amacımız sorunlara çözüm odaklı yaklaşan bir oda oluşturmak" diye konuştu. Ortak Akıl Grubu Takım Kaptanı Salih Özçifçi, beraberindeki Cemal Elmasoğlu, Cengiz Yavaş, İlhan Aşan ile birlikte Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ve İzmir Sanayici İşadamları Derneği'ni (İZSİAD) ziyaret etti. EGİAD Başkanı Seda Kaya ve İZSİAD Başkanı Ayhan Baran ile bir araya gelen Ortak Akıl Grubu, seçimlere hazırlıklarının sürdüğünü kaydetti. Ortak Akıl Grubu Takım Kaptanı Salih Özçifçi, hedef ve projelerinden bazılarını başkanlarla paylaştı. Özçifçi, "Kentin sorunlarına iyi niyet, ciddiyet ve katılımcı anlayışla eğilecek, ekonomik potansiyelimizin değerlendirilmesini amaç edinen tüm kurum ve kuruluşlarla yapılacak çalışmalar yapılmasını sağlayacağız. Bu da odamızın güçlendirilmesini ve zenginleştirilmesini sağlayacak" dedi.

TEKSTİLCİLER 'NASIR' DEDİ
67. İnşaat Grubu'nda sektörün büyük desteğini alan ve diğer komitelerde de başarılı bir çalışma sergileyen İzmir Ticaret Odası Başkan adayı Necip Nasır'a bir büyük destek de tekstilcilerden geldi. Yıldızhan Otel'de düzenlenen toplantıda, Mimar Kemalettin, Kemeraltı, Kestelli, Sarnıç, Karabağlar, Begos, Çamdibi, Gaziemir, Bayraklı, Çiğli, Bornova, Bostanlı ve daha pekçok bölgeden gelen tekstilcilerle buluşan Nasır, "Yıllardır ihmal edilen ve taleplerine duyarsız kalınan tekstil sektörünün sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında aylardır yoğun bir çalışma içindeyiz. Büyük markalar çıkarma potansiyeline sahip tekstil sektöründeki kötü gidişe son vereceğiz" dedi. Ticaret odalarının siyaset ve toplum üzerinde etken bir güç olduğunu belirten Necip Nasır, 70 bin işadamını bünyesinde barındıran İzmir Ticaret Odası'nın mevcut gücünü kullanamadığını ve esnafın sorunlarına çözüm üretemediğini söyledi. 200'e yakın sektör temsilcisinin katıldığı toplantıda, sektöre yönelik projelerini anlatan Necip Nasır, "Tekstil sektöründe ara eleman konusunda yaşanan sıkıntıların farkındayız. Bu amaçla, Ekonomi Bakanlığı teşviklerini, İZKA, İŞKUR ve KOSGEB'in hibe ve kredi desteklerini kullanarak, sektörün eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılayacak projelere yöneleceğiz. 20 yıldır, bir başına bırakılan tekstil sektörünü İzmir'de yeniden ayağa kaldıracağız" diye konuştu.

'Birlikte güçlüyüz'
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimleri öncesinde komitelerde adaylık açıklamaları sürüyor. Güvenlik, temizlik ve hizmet sektörünün yer aldığı 34. Meslek Komitesi'nde Doğankoç Güvenlik firması sahibi Kenan Doğan, sektör temsilcileri ile birlikte seçimlerde aday olduklarını açıkladı. Kordon Otel'de dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Kenan Doğan, sloganlarını "Birlikte daha güçlüyüz" olarak belirlediklerini kaydetti. Doğan, "Kendimiz için değil, İzmir'imiz ve ülkemiz için bir şeyler yapabilme adına talip olduğumuz bu görevde, hep oturduğumuz koltuktan ne alabileceğimizi değil, o makama ne verebileceğimizi düşünerek çalışıyoruz. Çalışmalarımız çerçevesinde kendi adımıza değil, temsil ettiğimiz meslek grubumuz adına ön planda olmayı, doğrudan üyelerin zihninde ve kalbinde olmayı hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Ticaret Odası'nda seçim yarışı sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN