9 Mayıs'ta EBSO'da başkanlar seçilecek

Giriş Tarihi: 4.5.2013

Ege Bölgesi Sanayi Odası meslek komiteleri seçimlerinde yaklaşık 1500 sanayici oy kullandı. Komitelere 324, meclise 130 üye seçildi

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meslek komiteleri seçimi önceki gün yapıldı. Seçimlerde yaklaşık 1500 sanayici oy kullandı. Sanayiciler, 64 meslek komitesinde 324 komite üyesi ile 130 meclis üyesini belirledi. Seçimlerde EBSO eski başkanlarından Atıl Akkan ve EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Talay, komitelerinden seçilemedi. Akkan, Hayrul Sarkun'a, Talay ise Hüseyin Turhan'a karşı seçim yarışını kaybetti. Türkiye Futbol Federasyonu ve EXPO 2020 Yürütme Komitesi eski Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Meclisi'ne yeni giren isimler arasında yer aldı. Seçimler sonunda 4 olan kadın meclis üyesi sayısı ise 5'e yükseldi. Gülfem Perçin, Berkay Eskinazi, Gülçin Güloğlu, Işın Yılmaz ve Suzan Erman EBSO meclisinin kadın üyeleri oldu. Şimdi gözler 9 Mayıs'ta yapılacak Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı seçimlerine çevrildi. Ender Yorgancılar'ın rakipsiz girmesi beklenen seçimlerde yeniden başkan seçilmesinden sonra Meclis Başkanlığı seçimleri de ayrı bir önem taşıyor. Meclis Başkanlığı için Salih Esen, Kani Aydoğdu ve Hüseyin arıcı yarışacak.

SARKUN, AKKAN'I GEÇTİ

Kaya Termal Oteli Konferans Merkezi'nde yapılan seçim saat 09.00'da başladı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, seçimde ilk oy kullananan sanayiciler arasında yer aldı. 50 komitede tek listenin yarıştığı EBSO seçimlerinde 12 komitede iki liste, Kağıt ve Kağıt Ürünleri'ne ise 3 liste yarıştı. Aydınlatma Komitesi, seçimin en zorlu geçtiği komiteler arasında yer aldı. EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Talay, Hüseyin Turan ile yarışırken 31'e karşı 28 oyla seçimi kaybetti. 6. Grup Süt ve Süt Ürünleri Sanayi de seçimin zorlu geçtiği meslek komiteleri arasında yer aldı. Kosat Gürler ile Serhan Sakıpağa, Mustafa Egi ile Pınar Süt'e karşı girdikleri yarışı 7 farkla kazandı. 61. Grup Enerji ve Elektrik Tesisatı Sanayi'nden yarışa giren EBSO eski başkanlarından Atıl Akkan 19 oy aldığı yarışta 29 oy alan rakibi Hayrullah Sarkun'a karşı kaybetti. 22. Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meslek Komitesi'nde ise 3 dev firma Mopak ve Alkim ve Kaplamin Kağıt yarıştı. Yarıştan Alkim'in bulunduğu listeden Ferit Kora, Fatih Yapıcılar meclis üyesi seçildi.

'GELİN OYUNUZU KULLANIN'
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) 6 Mayıs'ta yapılacak Meslek Komiteleri seçimleri öncesinde üyelere bir mesaj gönderen Değişim Grubu Başkan Adayı Metin Aztekin, "İzmir Ticaret Odası'nın 70 bin üyesinin zaman ayırarak seçimlere katılıp oylarını mutlaka kullanmalarını rica ediyorum. Mesleklerine sahip çıkarak oy kullanan üyelerin de kendilerini temsil edecek olan meclis üyelerine artık doğru seçim yapmaları gerektiğini anlatmalarını diliyorum" dedi. İTO üyelerinden yıllardır sadece aidat ödenen bir kurum olmaktan öteye gidemeyen ve üye firmalara direkt hiçbir katkı sağlayamayan oda yapısının artık değişmesine destek olmasını isteyen Aztekin, "Tek adam anlayışı ile yönetilen odamızın artık ortak verilen kararların uygulandığı ve ticari fayda elde edilebilen bir oda olmasına gerekmektedir. Bazılarının dediği gibi odamızın yol gösteren deniz feneri olması doğru bir ifadedir" diye konuştu. Aztekin şöyle dedi: "70 bin üyemizin dört yıl daha kaybetmeden her türlü sorunlarında yanlarında oda gücünü hissetmeleri genç ve dinamik Değişim Grubu'nun çalışmaları ile olacaktır. Oda üyelerimiz seçimlerden hemen sonra odamızdaki değişimin ilk işaretlerini görecek ve oda üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyacaklardır. Çağdaş, yenilikçi ve dürüst insanlardan oluşan İzmir'e kattığımız her artı değer bizleri heyecanlandıracaktır."
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
9 Mayıs'ta EBSO'da başkanlar seçilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN