Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege Perla'da AVM için geri sayım başladı

7 Kasım'da satışına başlanan Ege Perla'nın yarısı 6 ayda satıldı. Yalnız İzmirli değil, çevre illerdeki ve yabancı yatırımcıların da yoğun ilgisini çeken Ege Perla'da, kiralama yöntemiyle AVM kurulacak

Giriş Tarihi: 9.5.2013
Türkiye İş Bankası iştiraki olan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (İŞ GYO), Bayraklı Yeni Kent Merkezi'nde 150 milyon dolar yatırımla kuracağı iki gökdelenden oluşan Ege Perla'nın, yarısı 6 ay içinde satıldı, AVM için de kiralama konusunda geri sayım başladı. İŞ GYO İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülfem Sena Tandoğan, "İzmir, 24 saat yaşayan, kendinden sürekli bahsettikten, cıvıl cıvıl simgesel bir yapıya kavuşacak" dedi. Dünyada büyük öneme sahip MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda görücüye çıktıklarını belirten İŞ GYO İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülfem Sena Tandoğan, Ege Perla'nın, İzmir ve çevre illerin yanı sıra, yabancı yatırımcının da ilgisini çektiğini söyledi, "Bu ilginin en önemli nedeninin Ege Perla'nın konumu ve yatırım değeri ile birlikte İzmir'in gayrimenkul sektöründe yapması öngörülen sıçrama olduğunu düşünüyoruz. Hem yerli hem de yabancı yatırımcının ilgiyle izlediği ve yüksek potansiyeline inandığı bir bölge İzmir. Artık İstanbul yanında ülkeyi taşıyacak yeni ekonomik aktörlere ihtiyaç olduğu ve bu yükü İstanbul'un tek başına göğüsleyemeyeceği aşikârdır. İzmir ikinci büyük güç olmaya en büyük adaylardan biri" dedi.

7 YIL ÖNCE KARAR VERİLDİ
1999 yılında İş Bankası sermayedarlığında kurulan İş GYO, Kanyon, İş Kuleleri Kompleksi, Seven Seas, Lykia Lodge Kapadokya, Club Magic Life Kemer Imperial Otelleri'nin de yer aldığı portföyüne 7 yıl önce İzmir'de inşa edeceği 2 kuleyi daha ekleme kararı aldı. Yeni Kent Merkezi ile ilgili hukuki sürecin tamamlanmasının ardından İŞ GYO da harekete geçti ve 2011 yılında 150 milyon dolarlık yatırıma başlama kararı aldı. Konut, home-ofis ve alışveriş merkezi olarak inşa edilecek 2 kule için "İzmir gibi ferah, İzmirli gibi şık" konsepti belirlenirken özellikle açık mimari tercih edildi. 46 ve 29 katlı iki kuleden oluşacak projenin mimari tasarımı ise Ağa Khan ödüllü mimar Emre Arolat'ın imzasını taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Perla'da AVM için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN