Geleceğe demir attı

Giriş Tarihi: 14.5.2013

Denizcilikte Türkiye'yi dünyayla buluşturan Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkat çekiyor

Arkas Spor Kulübü, genç bir kulüp olmasına rağmen erkek voleybol takımı başarılarıyla hem Türkiye'de hem Avrupa'da adından söz ettiriyor. Türkiye liginde 2012-203 sezonunda şampiyon oldu. Başarılı çizgisine ek olarak CEV Avrupa Challenge Kupası'nda Avrupa Şampiyonu olan ilk Türk erkek takımı olarak tarihe geçti. Ayrıca geçen sezon CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Final Four'a kalan ilk Türk takımı unvanını aldı. Arkas'ın en çok önemsediği nokta A takımın başarılarından öte İzmir Karşıyaka'da kurduğu Arkas Spor Tesisleri. Spor okullarında 700'e yakın öğrenci yetiştiriliyor. Böylece kulübün kuruluş aşamasında misyon olarak belirlenen "sportif yeni nesillerin yetiştirilmesi"ne katkıda bulunuyor. Arkas, sanat alanında birden fazla proje yürütüyor. İzmir Kordon'da açtığı Arkas Sanat Merkezi ve Bornova'da açtığı Arkas Deniz Tarihi Merkezi ile İzmir'in sosyo-kültürel hayatına katkı sağlamaya çalışıyor. Arkas Sanat Merkezi, Fransa Konsolosluğu'nun denize bakan bölümünün restorasyonunun yapılması karşılığında 20 yıllığına kültür-sanat amaçlı faaliyetler için Arkas Holding'e tahsis edilmesinden sonra restorasyonu tamamlanarak hizmete açtı. Arkas Sanat Merkezi'nde belirli periyotlarda değişen uluslararası boyutta sergileri sanat severlerle buluşturuluyor. Her sergiyi ortalama 12'şer bin kişi ziyaret etti. Arkas Deniz Tarihi Merkezi'nde ise 95 gemi maketi, 126 gemi antikası, 67 tablodan oluşan sabit sergiyle denizcilik tarihinin gelişimini göstermeyi, denizcilik tarihine ışık tutmayı istiyor. Arkas Sanat Merkezi ve Arkas Deniz Tarihi Merkezi'ni herkes ücretsiz gezebiliyor.

KLASİK MÜZİĞE DESTEK

Arkas'ın klasik müziğe kalıcı bir destek vermek için kurduğu keman-piyano-viyolonsel üçlüsü olan "Arkas Trio". Tuncay Yılmaz, Emre Elivar ve Gustav Rivinius olmak üzere üç değerli virtüözden oluşan grup, klasik müziğin sevilmesine katkı sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğe demir attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN