Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme'ye liseliler için 5 yıldızlı otel gibi yurt

Okulların onarımı için milyonlarca liralık yatırım yapan Çeşme Belediyesi, ilçede okuyan öğrenciler için yurt yapıyor. 164 öğrenci kapasiteli yurt binası yeni eğitim dönemine yetişecek

Giriş Tarihi: 14.6.2013
Çeşme Belediyesi, turizm meslek lisesinde yatılı okuyan öğrencileri için yurt yapımına başladı.Mevcut yurt binasının kapasitesinin yetersiz olduğu ve öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitimini devam ettirmesi için çalışmalara başladıklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, yeni yurt binasının 1 milyon 755 bin lira harcanarak yapılacağını açıkladı. Temel atma törende konuşan Başkan Tütüncüoğlu, yeni yurt binası inşaatının ve 6 ay süreceği bilgisini verdi. Tütüncüoğlu, 164 kişi öğrenci kapasiteli, kız ve erkek öğrencilerin faydalanabileceği yurt binasının yeni eğitim ve öğretim dönemine yetişeceğini kaydetti. Toplam 2 bin 550 metrekare alana inşaat alanına sahip yeni yurt binasın öğrencilerin uygulama oteliyle ara bağlantısının da yapılacağını söyleyen Tütüncüoğlu, böylelikle öğrencilerin kışın dışarı çıkmadan yurt binalarından doğrudan otele giriş yapabileceğini açıkladı. Yurdun yerlerinin granit, duvarlarının da saten alçı olacağını, her katta öğrenciler için çamaşır ve ütü odası bulunacağını söyleyen Başkan Tütüncüoğlu, her odada banyo ve tuvalet, 4 yatak, 4 çalışma masası ile sandalyesi ve yüksek hızda internet olacağını belirtti.

"ANCAK TEMELİNİ ATTIK"
Yurdu yapmak için uzun süredir mücadele verdiklerini fakat bakanlıklardan izin gelmediği için tüm işlemlerin geciktiğini belirten Tütüncüoğlu, şöyle konuştu: "Aslında biz bu gün açılış yapmayı planlıyorduk. Geciken izinler yüzünden, açılış yapmayı planladığımız gün ancak temel atabildik. Burada okuyan çocukların birçoğunun ailesi, lise çağındaki çocuklarına ev tutacak maddi olanaklara sahip değil. Düşündükleri şey 'Yapmasın, oy almasın' ise burada dışarıdan gelen öğrenciler okuyor. Oy olarak zaten geri dönüşü olmayan ve oy kaygısı olmadan yapılmak istenen bir yerdi. Siz yapmıyorsunuz, biz yapacağız diyoruz ona da izni geç veriyorsunuz. İlgili kurumların en azından projenin iznini bu kadar bekletmemesi gerekirdi. Kimsenin çocukları mağdur etmeye hakkı yok."

KIZLAR OKUYAMIYORDU
Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel ise 80 kişi kapasiteli mevcut öğrenci yurdunun yetersiz kaldığını ve yapılan yatırımın gerekliliğine dikkat çekti. Okulda eğitim görmek isteyen kız öğrencilerin çoğunun yurt talebi karşılanamadığı için bu okulda eğitim göremediğini belirten Becel, u "Yurda ihtiyaç duyan öğrenciler, yurt yapılacak alan ve yurt yapmak isteyen belediye başkanımız var. Yurt binasının kısa sürede hizmete açılmasını diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme'ye liseliler için 5 yıldızlı otel gibi yurt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN