Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde doğaya dönüş

Muğla Doğa Turizmi Master Planı Çalıştayı'nda, Vali Mustafa Hakan Güvençer, "Bu güzelliği önce korumak, bu güzelliğe insanca güzellikler katmak hepimizin görevi" dedi

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Muğla Doğa Turizmi Master Planı Çalıştayı, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Güvençer, "Şu zamanda ve mekanda bu muhteşem güzelliğe emaneten sahip olduğumuz için her birimizin omuzlarında ağır bir sorumluluk var. Bu güzelliği önce korumak, sonra insan olmanın gereği bu güzelliğe insanca güzellikler katmak hepimizin görevi. Gelecek nesillere, sadece kendi çocuklarımıza değil, dünya insanlarının geleceğine ve tüm dünya çocuklarına sahip olduğumuz zenginlikleri bugün olduğundan çok daha güzel bir şekilde aktarmak hepimizin sorumluluğundadır" dedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Akıncıoğlu ise "Koruma kullanma dengesi içerisinde doğanın tahrip edilmeden daha fazla korunarak, farkındalık oluşturarak, yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerine sunmanın çabası içerindeyiz. Muğla son derece zengin tabiata sahip. Sulak alanları, milli parkları, flora ve faunası, yaban hayatı ile Dünya'nın ilgisini çekebilecek potansiyele sahip. Yaptığımız bu çalışma ile doğa turizmini geliştirerek, Muğla iline özellikle yöre halkına ekonomik katkı sağlanmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

ALTERNATİF ARAYIŞLAR

Akıncıoğlu, master planda, turizm destinasyonunun uzun dönemde sürdürülebilir olması için Muğla'da doğa yürüyüşleri, yamaç paraşütü, foto safari, botanik turları, kampçılık ve yaylacılık gibi doğada yapılabilecek her türlü aktivitenin araştırılması ve yapılabilinirliğin ortaya çıkarılmasının hedeflendiğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde doğaya dönüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN