Öcal Uluç'tan, Şeyhoğlu Kütüphaneleri'ne destek

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Öcal Uluç gazetecilik mesleğinin duayenlerindendir.
Benim de bu meslekte bir noktaya gelmemde emeği büyük olan hocamdır.
Tercüman gazetesinin bir milyon sattığı günlerde, kendisi ile çalışma imkanı bulmuştum.
Öcal Uluç hocam Rasime-Recai Şeyhoğlu Kütüphaneleri'ne Yaşar Kemal'in basılmış bütün kitapları ile birlikte toplam 195 roman, öykü ve şiir kitabı bağışladı.
Önceki yıllarda Rasime ve Recai Şeyhoğlu Kütüphaneler zincirinin açılışlarına konuşmacı olarak katılan ve kitap bağışında bulunan Uluç, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Şeyhoğlu ailesinin yaptığı kütüphanecilik çalışmasını yakından izliyorum. Köylerde Rönesans şiarıyla çıktıkları yolda onları izledim, açılışların tanığı oldum.
Özgün bir aydınlanma modeli olarak kabul gören bu uğraşa seyirci kalmak değil, yurttaş olarak yanlarında yer alarak bu imeceye omuz vermek istedim. Kitap ve aydınlanma adına çok önemli bir iş yaptıklarına olan inancım sonsuz! Belçika'da açacakları 35. kütüphane ile kütüphanecilik tarihimize apayrı bir sayfa açacaklar. İnanıyorum ki sevgi ve aydınlatma çabaları paylaşıldıkça büyür, gelişir. Okuduklarımızın, okuyacak olanlara yarar sağlayacağına olan inancım nedeniyle, bu imecede tuzum, biberim olsun istedim."
Recai Şeyhoğlu da, Uluç'un İzmir'in Urla ilçesindeki evinde kitapları teslim aldı. Sevgili hocam, Öcal ağabeyim topluma kitap okuma alışkanlığını sağlamak için yaptığınız bu örnek davranışın mutluluğunu yaşıyorum.
Nice uzun yıllar yaşama dileğinde bulunuyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcal Uluç'tan, Şeyhoğlu Kütüphaneleri'ne destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN