Çiğli ve Bayındır'a hükümet konağı

Halkın talebini dikkate alan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ısrarlı takibi ile Çiğli ve Bayındır ilçelerine yeni hükümet konağı yapılması bu yılın programına alındı

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ısrarlı takibi sonucunda Çiğli ve Bayındır ilçelerine yeni hükümet konağı yapılması kararlaştırıldı. Bakan Yıldırım, "Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmemiz için daha donanımlı mekanlar gerekli. Yeni hükümet konaklarımızın hizmete girmesi ile Çiğli ve Bayındırlı hemşerilerimiz daha ferah bir ortamda kaliteli hizmet alacaklar" dedi.

"DAHA ÇAĞDAŞ HİZMET"

Çiğli ve Bayındır ilçelerinin uzun zamandır beklediği ancak bir türlü onaylanmayan yeni hükümet konağı projelerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ısrarlı takibi sonucunda İçişleri Bakanlığı'ndan onay çıktı. Bakan Yıldırım, Çiğli ve Bayındır'ın ihtiyaç duyduğu hükümet konaklarının yapım işinin İçişleri Bakanlığı'nın 2013 yılı yatırım programına alındığını belirterek, "İki gözde ilçemiz olan Çiğli ve Bayındır'da, ne yazık ki hükümet konaklarımız çağın çok gerisinde kalmıştı. Hemşerilerimiz bize bu sıkıntıyı iletti biz de İçişleri Bakanımız ile gerekli görüşmeleri yaptık" diye konuştu. Bakan Yıldırım, hükümet olarak imkanlar ölçüsünde vatandaşlar arasında hiçbir fark gözetmeksizin hizmet götürmeyi amaçladıklarını ifade etti. Vatandaşların devletle olan ilişkilerinde hükümet konaklarının önemli yeri olduğuna işaret eden Yıldırım, "Yeni hükümet konaklarımızın hizmete girmesi ile Çiğli ve Bayındırlı hemşerilerimiz daha ferah bir ortamda kaliteli hizmet alacaklar. Çağın gerekleri ile donatılacak yeni hükümet konaklarımızın yapımına bu yıl içinde başlanacak" dedi. Bakan Yıldırım, 2013 yılı yatırım programına alınan yeni hükümet binası yapım işlerinin en kısa sürede ihale edilmesini beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli ve Bayındır'a hükümet konağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN