Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz uçağına ilgi artıyor

Türkiye'nin ilk deniz uçağı ile ulaşım hizmetini veren Seabird Havayolları, özellikle İstanbul'dan, Çeşme - Alaçatı'ya, gitmek isteyenlere zaman avantajı sağlıyor

Giriş Tarihi: 1.8.2013
2012 yılında ilk seferini yapan Seabird Havayolları, ilk yıl 4 bin kişiye hizmet verirken, bu yılda artan ilgiyi karşılamaya çalışıyor. Özellikle İstanbul'dan Çeşme- Alaçatı'ya, Muğla- Bodrum'a gitmek isteyenler için en önemli ulaşım alternatiflerinden biri olan deniz uçağına Ağustos ayından itibaren talebin daha da artması bekleniyor.

ZAMAN TASARRUFU

Seabird Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kürşad Arusan, Seabird şirketinin 2010 yılında kurulmuş olmasına rağmen, kurulduğu dönemde ülkemizde deniz uçağı yönetmeliğinin olmaması sebebiyle 2 yılı aşkın bir çalışmanın ardından Haziran 2012'de Haliç - Alaçatı, Haliç - Bozcaada ve Alaçatı - Bodrum rotaları ile seferlerine başladığını hatırlattı. Yaz ayları ile birlikte uçuş yoğunlukların da artması sebebiyle, talebin arttığını söyleyen Arusan, "Türkiye'ye bu yeni ulaşım alternatifini getirdiğimizde, Türk insanının bu uçaklara binip binmeyeceği sorusu soruluyordu. Ancak yapmış olduğumuz seferler ve sunduğumuz hizmet ile Türk insanının bu uçaklara ilgisini göstermiş olduk. Çünkü insanların alternatiflere ihtiyacı olduğuna inanıyoruz." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz uçağına ilgi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN