Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Poligon'da 2 şerit trafiğe açılacak

Metro çalışmaları yüzünden, caddenin 3.5 yıldır kapalı kalması vatandaşı bezdirdi. Tepkiler üzerine Büyükşehir, caddeyi gidiş geliş yönünde birer şeridi trafiğe açıyor

Giriş Tarihi: 6.9.2013
Üçyol-Üçkuyular Metrosu'nun yapım çalışmaları nedeniyle 2010 yılı Haziran ayından bu yana trafiğe kapalı olan İnönü Caddesi'nin Poligon bölümü, bölge halkının tepkisi üzerine kısmi olarak trafiğe açılıyor. Büyükşehir Belediyesi 2005 yılında toplam uzunluğu 5.5 kilometreyi bulan Üçyol - Üçkuyular Metrosu için çalışmalara başladı. Çalışmaların sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için İzmir'in en önemli ulaşım akslarından birisi olan İnönü Caddesi'ndeki trafik akışında da bir takım düzenlemelere gidildi. Caddenin Askeri Hastane ile Üçkuyular arasında kalan kısmın büyük bölümü 2010 yılında araç trafiğine kapatıldı.

ESNAF ÇOK ZORDA KALDI
Metro çalışmaları nedeniyle İnönü Caddesi trafiğe kapatılınca, bir çok esnaf siftah yapamaz hale geldi. İçine düştükleri ekonomik krizi aşamayan esnaftan bazıları, kepenk kapatmak zorunda kaldı. Bazıları da başta dükkan kirası olmak üzere borçlarını ödeyemedikleri için icralık oldu. Uzun uğraşlardan sonra İnönü Caddesi'nin trafiğe kapalı olan Askeri Hastane ile Poligon arasındaki bölümü 2012'de trafiğe açıldı. Geriye Dolunay Pastanesi ile Poligon arasındaki bölüm kaldı. Aradan geçen 3.5 yılda bu bölümün trafiğe açılamaması esnafı ve bölgede yaşayan vatandaşları zor durumda bıraktı. Belediye yetkilileri iş makinelerinin Poligon'daki şantiyeye rahatça giriş çıkış yapabilmesi için yolun bugüne kadar açılamadığını belirtti. Tepkilerin artması üzerine Büyükşehir Belediyesi mağduriyeti bir nebze olsun azaltmak için, trafiğe kapalı olan bölümde yeni düzenleme kararı aldı. Buna göre, yolun orta kısmında bulunan ve metro tüneline inişi sağlayan şaftın her iki yanında birer şeridin trafiğe açılmasına karar verildi. Şaftın bulunduğu bölgede kanal döşeme çalışmalarının yapılacağını belirten Büyükşehir yetkilileri Poligon'daki çalışmaların en geç Ekim sonuna kadar bitmiş olacağını müjdeledi. Belediyeden bir müjde de Fahrettin Altay Meydanı ve çevresinde yaşayan vatandaşlar için geldi. Bir terslik olmazsa yılbaşında Meydan'ın tamamı araç trafiğine açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poligon'da 2 şerit trafiğe açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN